Novotného fotbal stále baví: Vidím za mou prací výsledky, medaile a poháry. V budoucnu možná i přestupy kluků do větších klubů

Novotného fotbal stále baví: Vidím za mou prací výsledky, medaile a poháry. V budoucnu možná i přestupy kluků do větších klubů

Čerstvý padesátník Jiří Novotný, jehož reprezentační konto zdobí třiatřicet mezinárodních vystoupení, je stále aktivní také po fotbalové stránce.

Rekordman v počtu čtrnácti ligových titulů, který v nejvyšší soutěži odkopal 405 duelů s bilancí jednatřiceti branek, se udržuje jednak jako manažer staré gardy Sparty a jednak jako obránce Vestce u Prahy, za který nastupuje od roku 2014 a dokázal s ním postoupit až do 1. A třídy, ve které je jeho celek na druhé pozici.

Patron národního mužstva do dvaceti let navíc ve Vestci provozuje také svou vlastní akademii pro děti, kterou rozjel před sedmi lety.

"Když jsem já začínal, byli pro mě nejdůležitější trenéři a fotbalové vzory. Fotbal mě bavil a baví stále. Pokud můžu současným klukům pomoct fotbalově růst, dělá mi to radost a zároveň vidím za mou prací výsledky, medaile a poháry. V budoucnu možná i přestupy kluků do větších klubů," pronesl na webu sport.cz Novotný.

Byť se mu dříve podařilo ochutnat také ruskou Premier League, hlavním symbolem je zejména pro letenské "S", se kterým sbíral tituly jako na běžícím páse a v jehož dresu okusil také evropské poháry.

"Vyřadili jsme Marseille a Olympique mě chtěl hned koupit. Sparta mě ale nepustila, doba byla taková. Není však nikde psáno, že bych se venku chytil. A o co jsem v zahraničí přišel, to jsem si doma se Spartou starty v Lize mistrů a pohárech vynahradil. Spokojen ale nejsem maximálně, protože vždycky jde dosáhnout ještě něčeho víc. Třeba kdybych nepřišel o stříbro z Anglie... Měl jsem na druhou stranu zase štěstí, že vážná zranění se mi vyhýbala. A díky tomu jsem stihl všechno, co jsem zažil," bilancovala na portálu sport.cz defenzivní legenda Sparty.