Ronaldo brzy naváže na trojici Jordan, Wood a Mayweather

Ronaldo brzy naváže na trojici Jordan, Wood a Mayweather

Pětatřicetiletý portugalský gólostroj Cristiano Ronaldo by měl brzy pokořit další významný milník. Jako první fotbalista v historii sportu totiž jeho výdělek překoná miliardu dolarů.

To vše i přesto, že si musel jakožto kmenový hráč Juventusu Turín ohledně gáže utáhnout opasek a celkově přijde kvůli pandemii koronaviru zhruba o dvacet milionů dolarů.

I tak by si však měl pětinásobný nejlepší hráč planety kvůli reklamám a dalším marketingových činnostem vydělat za posledních dvanáct měsíců přibližně 91 milionů dolarů a onu bájnou hranici by se mu mělo povést překonat ještě v průběhu právě probíhající roku 2020.

Jak připomenu specializovaný magazín Forbes, před rodákem z Madeiry, který nedávno věnoval spolu se svým agentem portugalským nemocnicím 1,6 miionu eur, se podařilo pokořit hranici miliardu dolarů pouze třem osobnostem z boxu, golfu a basketbalu...

Konkrétně Floydu Mayweatherovi, Tigeru Woodsovi a Michaelu Jordanovi, který toho však dokázal před pěti lety, čili více než deset let po ukončení profesionální kariéry.