Barošovi začíná tělo říkat stop. Do akce však ještě klidně může jít i v úvodu podzimu...

Barošovi začíná tělo říkat stop. Do akce však ještě klidně může jít i v úvodu podzimu...

Osmatřicetiletý forvard Milan Baroš, který v této sezoně Fortuna:ligy naskočil z možných čtyřiadvaceti šancí pouze devětkrát, si původně maloval, že se bude v jarní části loučit a na konci ročníku svou dlouhou profesionální kariéru ukončí.

Důvod je jednoduchý. Už více nehraje, než hraje a připravovat se na zápasy je kvůli opotřebované fyzické schráncd čím dál tím těžší. "Je to i s ohledem na moje zdraví, tělo mi začíná říkat stop," informoval v interview pro stanici O2 TV Sport držitel bronzu z Eura 2004.

Pakliže by se liga přeci jen dohrávala, před prázdnými tribunami by se mu loučit nechtělo. "Je to zvláštní situace. Vždy jsem si představoval, že skončím před baníkovskými diváky, že bude plný stadion. Teď to vypadá, že se to neuskuteční. Myšlenka na to rozloučit se na hřišti před fanoušky je takový hnací motor," pokračoval Baroš, jehož slova zazněla na O2 TV Sport.

Svou profesní dráhu na prvoligové úrovni by si tak mohl protáhnout ještě do příští sezony 2020/2021. Co se mu v tomto směru honí hlavou? "Počkám, jak se to bude vyvíjet, a nějakým způsobem se domluvíme, jestli to ukončím teď v létě, nebo si zahraji ještě jeden dva zápasy na podzim," ozřejmil bývalý útočník Liverpoolu či Galatasaraye.

Pozastavené boje by se však přesto ještě pokusil rozjet. Ještě to však chce podle jeho slov počkat. "Pokud se situace uklidní, zkusil bych ligu dohrát. Pokud třeba ještě měsíc bude nouzový stav, tak by se ligy mohly dokončit i s ohledem na další sezonu a evropské poháry," zakončil prostřednictvím O2 TV Sport exreprezentačnní veterán.