Baník Sokolov se nemusí přihlásit do příští druholigové sezony, postup by tak slavilo Táborsko

Baník Sokolov se nemusí přihlásit do příští druholigové sezony, postup by tak slavilo Táborsko

Byť už se všechny amatérské soutěže od třetí ligy výše ukončily a všechny týmy by měly setrvat na svých "značkách", zákulisně se přeci jen k jednomu povyskočení do Fotbalové:národní ligy schyluje...

Do příštího ročníku druhé ligy, která se ještě stále může dohrávat, se totiž nemusí přihlásit poslední celek tabulky Baník Sokolov, jehož finanční situace není zrovna dvakrát lichotivá.

"Náš majitel má ekonomické problémy kvůli emisním povolenkám, opravdu pracujeme s tou variantou, že druhou ligu pro příští sezonu nepřihlásíme. Neříkám, že to tak dopadne stoprocentně, ale je to varianta," citoval Deník Sport slova výkonného ředitele Baníku Tomáše Provazníka.

Pakliže by se tak skutečně stalo, mezi kandidáty na krok nahoru by byli lídři skupin A a B v ČFL, čili FC Mas Táborsko a Jablonec B, s tím, že více bodů má v současnosti jihočeský celek...

"Přijali bychom to. Byla to naše ambice, a i když bychom si to radši uhráli na hřišti, bereme i tohle," vzkázal na stránkách Sportu ředitel Táborska Josef Holub, jenž šéfuje hráčům jako Zbyněk Musiol či Leoš Vozihnoj.

V ekomonických těžkostech se však podle iSport.cz nalézá také momentálně třináctý Varnsdorf. Kdyby mu hrozil podobný scénář jako Sokolovu, opět by byl na řadě někdo z ČFL. V případě moravských sestupujících by pak mohlo jakožto lídr MSLF povyskočit o soutěž výše Blansko.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.