Před Lüftnerem by se mohla otevřít i jiná, než jen kyperská či dánská cesta...

Před Lüftnerem by se mohla otevřít i jiná, než jen kyperská či dánská cesta...

Šestadvacetiletý stoper celku Omonia Nicosia Michael Lüftner se v době nouzového stavu do České republiky nevrátil a setrval na Kypru. Podle svých slov bohužel...

"Pokud bych odcestoval do Česka, musel bych na čtrnáct dní do karantény, což vlastně jsou všichni. Potom když bych se vracel na Kypr, bylo by hodně složité se sem dostat, protože nařízení vlády je tu ohledně cestování hodně drastické," ozřejmil v interview pro web sazkaleague.cz bývalý střední obránce Teplic či Slavie.

Kyperská nejvyšší soutěž se přerušila v momentě, kdy má jeho klub na první příčce stejně bodů jako druhý Anorthosis. Myslí si, že se bude dohrávat, nebo už se to nechá tak, jak je to nyní? "Zatím máme zprávy takové, že kyperský svaz chce ligu určitě dohrát. Jsou informace, že snad do konce července. Můj osobní názor je takový, že pokud ještě zhruba měsíc bude karanténa, tak už to bude s dohráním soutěže strašně složité. Přeci jen bude třeba nějaká příprava, nepůjde hned vletět do zápasu. Když karanténa bude měsíc, měsíc a půl, tak se obávám, že se liga nedohraje," pokračoval na sazkaleague.cz kmenový obránce FC Kodaň.

Verzí, jak se bude řešit budoucnost, je několik. "Máme s Anorthosisem stejně bodů, ale lepší vzájemný zápas. Pokud by ligu zrušili s tím, že by udělili titul, tak bychom byli mistři my. To je první scénář. Druhý je takový, že se liga anuluje a do pohárů se půjde s výsledky z minulé sezony," doplnil zadák, jenž kromě disciplinárního trestu za žluté karty nevynechal v ligové soutěži ani minutu.

Jeho zapůjčení by mělo trvat do konce června. Bude se hostování protahovat, nebo se bude opět hlásit na severu Starého kontinentu? "Ještě než to začalo, tak jsem měl dvě, tři možnosti, co bude dál, ale nebudu je nyní prozrazovat. Co se týče smlouvy, tak ta je do 30. června, ale četl jsem, že UEFA to řeší a hráčům, kterým v ten termín smlouva nebo hostování končí, případně od 1. července mají podepsáno někde jinde, by se to automaticky o měsíc, dva mělo posunout. Zároveň by se měl prodloužit i přestupní termín. Je to ale vše v řešení a nikdo zatím úplně neví, jak to přesně bude. Ani já tedy úplně nevím, na čem jsem. Pokud smlouva ale vyprší 30. června, tak mám možnosti a plány toho, co se bude dít dál. Konkrétně Kodaň, někdo další nebo ještě rok zůstat v Omonii. To se ale ještě uvidí, jak vše bude. Kluby mají finanční problémy, tak uvidíme, jak se to vyvrbí. Možná mám štěstí v tom, že mám od léta na dva a půl roku ještě smlouvu v Kodani. Jsem tedy hráč pod smlouvou a nemusím se děsit nějakého drastického snížení platu," pochvaloval si na webu sazkaleague.cz defenzivní specialista.