Příští zastávka Coutinha? Opět Premier League, leč nikoliv Anfield Road, nýbrž Stamford Bridge

Příští zastávka Coutinha? Opět Premier League, leč nikoliv Anfield Road, nýbrž Stamford Bridge

Dlouholetý brazilský reprezentant Philippe Coutinho patří Barceloně, ale od loňského léta je zapůjčen v Bayernu Mnichov, v němž dokázal k tomuto datu přetavit patnáct bundesligových startů v základní sestavě v osm tref a šest asistencí, což není úplně špatné.

I tak se v souvislosti se sedmadvacetiletým špílmachrem z Rio de Janeira píše o tom, že by si ho bavorský gigant z Allianz Areny nechat neměl a za pár měsíců by ho měl "vrátit" do katalánské metropole.

Španělský tisk ovšem tento týden referuje o tom, že už Barca jedná o jeho návratu do Premier League. Nikoliv však s Liverpoolem, odkud si ho svého času za 120 milionů eur pořizovala, ale s Chelsea.

Někdejší eso Vasca da Gama, Interu Milán či Espanyolu by sice rádi viděli i v Manchesteru United, Tottenhamu Hotspur a Arsenalu, ovšem nejvážnějším uchazečem o jeho služby mají být právě Blues ze Stamford Bridge.

Jednání mezi Londýnem a Barcelonou už dokonce mají být v pokročilém stádiu. Naposledy se řešilo jeho další zapůjčení, s tím, že by klub Romana Abramoviče hradil v plné výši jeho gáži.

Představitelé Barcelony si však malují, že by rádi do dohody zabudovali povinnou odkupní doložku 65 milionů eur, která by naběhla automaticky po ukončení hostování. Anglická značka by však ráda nechala onu částku otevřenou. Jednání tak budou i nadále pokračovat...