Další významná indicie, že se Götze poprvé v kariéře chystá opustit bundesligu...

Další významná indicie, že se Götze poprvé v kariéře chystá opustit bundesligu...

Někdejší zlaté dítě německého fotbalu si během desetileté profesionální kariéry zahrálo jen za dva kluby - Bayern Mnichov a Borussii Dortmund, z čehož vyplývá, že byl dosud věrný výhradně bundesligovému dění.

V posledních letech však kariéra Maria Götzeho mírně stagnuje a ani po návratu do Signal Iduna Parku už to nebylo takové, jako před jeho úprkem do bavorské Allianz Areny, o čemž svědčí i čísla z aktuální sezony, kdy v lize odehrál jen 502 minut čistého času.

Už nejméně dva roky je navíc spojován s odchodem jak z kádru BVB, tak z celé soutěže, v níž zatím dosáhl na pět mistrovských pohárů, což potvrzuje i jeho nejčerstvější krok v podobě výměny agenta...

Ofenzivně laděný štírek, jenž skóroval ve finále mistrovství světa 2014, bude nově patřit pod agenturní křídla Reza Fazeliho, který má mimo jiné v portfoliu také dalšího středopolaře Borussie Emre Cana, kterž už zažil angažmá mimo Německo jak v Liverpoolu, tak v Juventusu Turín.

Také Bild vidí za dotyčným krokem evidentní snahu o transfer do jiné renomované soutěže, kam se bude moci na konci přerušené sezony přesunout bez jakýchkoliv nákladů (vyjma těch za podpisový bonus) jakožto volný hráč.

Zájemce by měl mít jak v Premier League, tak v Serii A...

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.