Sparta za 10 let? Čupr sní o postavení nové arény na volném prostranství Letenské pláně

Sparta za 10 let? Čupr sní o postavení nové arény na volném prostranství Letenské pláně

To, že Sparta bude na svém nynějším letenském stadionu (na onom místě mimochodem sídlí od roku 1917) až do roku 2030, je jistota. Přesně na tak dlouho je totiž domluvena se státem, se kterým se před lety přela kvůli ceně pozemků.

Po uplynuvší dekádě pak bude mít podle generálního ředitele slavného "S" Františka Čupra alespoň tři možnosti - buď rekonstruovat současný stánek, nebo postavit novou arénu na pláni naproti nynějšího stadionu, případně Letnou úplně opustit a přestěhovat se do jiné části města, s tím, že v tomto směru padají lokality jako Letňany či Strahov, kde už má Sparta mládežnickou akademii.

"Naše vize? Přestavět zásadně stadion současný. Nebo postavit nový na Letenské pláni, řekněme přes ulici. A je tu i možnost stěhování do jiné městské části," citoval server seznamzpravy.cz sparťanského funkcionáře, který je v klubu mužem číslo 2 hned za Danielem Křetínským.

Favorizovaným scénářem Čupra je myšlenka, že by se současný sparťanský chrám přesunul právě přes ulici. Současné prostory by byly využity ke komerčním účelům, aby generovaly zisk, což už klub provádí na svém někdejším tréninkovém hřišti, kde se rodí hotel. A nová fotbalová svatyně by vyrostla na volném prostranství Letenské pláně...

"V tom by nám musela vyjít vstříc i Praha 7, které jednak příslušný pozemek patří, jednak by k tomu musela vydat stavební povolení. A upřímně řečeno, situace není nastavena úplně tak, že by nám městská část Praha 7 vycházela zrovna vstříc. Chtěl bych ale zdůraznit, že neexistuje žádný projekt, ani záměr, spíš je to takové mé osobní zbožné přání," informoval Čupr, jehož slova vyšla na seznamzpravy.cz.

Místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová ovšem něco takového odmítá a říká, že k takovému scénáři nedojde. Proti jsou jak městské pozemky, tak stavební povolení a politička hodlá bojovat, aby velký park uprostřed města udržela, protože ji považuje za unikát.

Současná podoba Generali Česká pojišťovna Areny už je mimochodem stará 26 let. K poslední rekonstrukci totiž došlo v roce 1994 a to ještě za éry Petra Macha. Pro fotbalové účely však pořád vyhovuje. "V současnosti platí, že náš stadion je plně funkční, máme ho rádi a chceme do něj investovat další nemalé prostředky. V dohledném časovém horizontu jej chceme technologicky nadále doplňovat a vylepšovat. Tím myslím zkvalitnění elektroinstalace, ozvučení nebo nové LED obrazovky. Co se týče skeletu, základní stavby, nutno říct, že za ty necelé tři desítky let, co stadion v současné podobě stojí, nenastal žádný zásadní problém. Občas jen někde trochu zatéká, tak to opravíme, ale to jsou opravdu jen drobnosti. Sparta samozřejmě přemýšlí i v dlouhodobějším časovém horizontu. Tak, aby zajístila, že vždy bude hrát na stadionu moderních evropských parametrů. Teď nás nic nikam netlačí, jak jsem řekl, s naším stadionem jsme plně spokojeni. Ale zhruba v horizontu 10 let bychom se měli rozhodnout, jaké řešení zvolíme pro budoucnost," uzavřel na seznamzpravy.cz businessman Čupr.