Brněnský Růsek si sezonu klidně prodlouží: Strašně moc se chceme vrátit do první ligy

Brněnský Růsek si sezonu klidně prodlouží: Strašně moc se chceme vrátit do první ligy

Čerstvě jednadvacetiletý útočící záložník Antonín Růsek je v posledních letech jasnou brněnskou oporou a v první i druhé lize už si za áčko Zbrojovky připsal více než sedmdesát startů, které okořenil osmnácti vstřelenými brankami.

Jarní část FNL nabídla pouze jeden duel a pak byla kvůli pandemii koronaviru přerušena. Perspektivní mladík, který byl u dvou brněnských triumfů v Tipsport lize, však věří, že se ještě druholigová soutěž dohraje a to z toho důvodu, že jeho klub prahne po postupu mezi elitu...

"Kéž by se druhá liga zase rozjela, klidně si sezonu prodloužím. Předčasný konec by pro nás byl hrozně frustrující, zřejmě by nás připravil o možnost splnit si postupový sen," vyprávěl sportem.cz citovaný spoluhráč Vaňka, Pázlera, Dreksy a spol.

Zbrojovka je po sedmnácti kolech třetí s bodovým odstupem na druhou Jihlavu. "My se strašně moc chceme do první ligy vrátit, a tak si tuhle variantu s předčasným koncem snažím nepřipouštět. Stát se ovšem může cokoliv. My to neovlivníme," pokračoval mladík, jemuž v Brně velí trenér Machálek.

Protože byl v zimní pauze zraněn, má decentně jiný plán, než jeho spoluhráči a s kondičním koučem stále dohání "na dálku" fyzické manko. "Mám ho trochu jiný než ostatní kluci, protože jsem promarodil značnou část zimní přípravy. Musím teď víc běhat," uzavřel na stránkách sport.cz brněnský středopolař.