Žádná liga nestojí za to, aby se kvůli ní riskovaly lidské životy, brzdí ligový start prezident FIFA

Žádná liga nestojí za to, aby se kvůli ní riskovaly lidské životy, brzdí ligový start prezident FIFA

Náhled z druhé strany barikády poskytl veřejnosti prezident FIFA Gianni Infantino. Ten na rozdíl od svého kolegy Aleksandera Čeferina, jenž zastává roli šéfa UEFA, apeluje na to, aby se ligy nerozbíhaly příliš brzy.

Původní plán dle prezidenta evropských soutěží zněl tak, že jakmile to bude možné, tak je potřeba, aby se všechny ligy opět rozeběhly. Svůj návrh dokonce poslal v podobě tiskové zprávy všem klubům a ty souhlasily.

O několik dní později vystoupil ze stínu Gianni Infantino, jenž sice nebrání tomu, aby se sezona dohrála, ale varuje, aby se dohrála v bezpečné době. Nic se nesmí uspěchat.

„Na prvním místě musí být zdraví,“ řekl ve svém prohlášení. „Na to musím apelovat, aby to všichni pochopili. Žádné utkání nestojí za to, aby se kvůli němu riskoval byť jen jediný lidský život!“ zmiňoval.

Dle nových informací by to mohlo vypadat tak, že se hráči některých evropských lig vrátí do tréninku již koncem dubna.  V půlce května by se mohly hrát i první zápasy. To je údajně nejbližší možný termín.

„Bylo by to opravdu velmi nezodpovědné, kdybychom vše uspěchali a soutěže restartovali v době, kdy to není stoprocentně bezpečné,“ apeloval Infantino. „Věřím, že jsme všichni stejného názoru a že vymyslíme společný plán. Pokud bude potřeba počkat, tak počkáme,“ uzavíral.