Muller se od prezidenta Bayernu dočkal nemalé pocty. K čemu byl přirovnán?

Muller se od prezidenta Bayernu dočkal nemalé pocty. K čemu byl přirovnán?

Když už to začalo vypadat, že se s klubem rozloučí, tak se záhy objevila nabídka nové smlouvy, která jej přikovala k dalším třem letům věrných služeb v Bayernu Mnichov.

Thomas Muller během svého života prakticky jiný klub nepoznal. Veškeré jeho dny profesionální kariéry jsou spojeny s bavorským velikánem, v jehož dresu strávil už dlouhých dvanáct let. Během této doby projevil o hráče oficiální zájem například Manchester United, Bayern ovšem všechny nabídky úspěšně odmítal. A podobně i sám hráč.

Jak už tomu bývá většinou zvykem, každý příběh jednou končí a v průběhu tohoto ročníku se začalo nahlas mluvit, že tato sezona bude pro Mullera v Mnichově ta úplně poslední. Třicetiletý forward ještě během zimy prohlásil, že si všechno musí nechat důkladně projít hlavou a mezitím se pokusí ze sebe vydat maximum. Jako to dělal vždy.

V důsledku virové pandemie se ovšem všechno fotbalové dění zastavilo a vedení bavorského giganta se rozhodlo učinit zásadní krok. Tím bylo oslovení hráče s nabídkou nové smlouvy. A Thomas nemusel dvakrát nad ničím uvažovat.

„Thomas Muller je nejen hrdina, ale je to navíc symbol našeho klubu. Strávil u nás celou svou kariéru a v posledních měsících pod vedením Hansi Flicka opět rozkvetl,“ uvedl prezident Herbert Hainer. „Je to naprosto úžasný hráč, který do Bayernu patří stejně jako Oktoberfest k Mnichovu. To, že souhlasil s podpisem nové smlouvy, je naprosto senzační novinka. Jsme hrdí, že ho tu máme,“ rozplynul se nadšením.