Nový trenér Daridy se vzdal většiny platu. Hertha je můj vysněný klub, řekl

Nový trenér Daridy se vzdal většiny platu. Hertha je můj vysněný klub, řekl

Hertha Berlín již počtvrté v této sezoně vyměnila trenéra. Dalším je zkušený Bruno Labbadia. Nástup měl hodně zvláštní. Kvůli pandemii koronaviru si nemohl s nikým podat ruku, trénink musel vést z dostatečné vzdálenosti a hráči museli trénovat jen v malých skupinách. Dokud nezačnou ligové zápasy bude pobírat menší plat.

Labbadia naposledy trénoval Wolfsburg, v minulé sezoně ho dovedl až do pohárové Evropy, jenže v létě kvůli sporech s vedením v klubu skončil. Předtím také koučoval Hamburk, Leverkusen či Stuttgart. Další jeho štací je Hertha, která překvapivě bojuje o udržení.

Zatím tréninky mohou být jen ve skupinách po maximálně osmi lidech. „Je to extrémně neobvyklá situace. Musím přemýšlet o spoustě věcí, ale nemůžu si s nikým potřást rukou, vzít ho stranou a něco si říct, ale co se dá dělat. Musím připravit tým na den X, jak nejlépe umím,“ cituje jeho slova ČTK.

Čtyřiapadesátiletý německý trenér se na trénování Herthy vyloženě těší. „Je to můj vysněný klub. Těším se na tuto výzvu a vidím v Hertě velký potenciál,“ řekl a možná i proto se vzdal většiny platy. „Je to velké a pozoruhodné gesto“, zaznělo od ředitele klubu Michaela Preetze na stránkách ČTK.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.