Ještě jednu sezonu bych si možná dal, ale nevím, jestli v Dynamu, říká Drobný

Ještě jednu sezonu bych si možná dal, ale nevím, jestli v Dynamu, říká Drobný

Byť měl během zimy čtyřicetiletý veterán ve službách Dynama Jaroslav Drobný lukrativní trenérskou nabídku z bundesligy, rozhodl se setrvat v jihočeském Dynamu, jemuž pomohl do první poloviny tabulky.

Nebude platit ono vábení také od letošního léta? "Před Vánocemi jsem dostal nabídku z Düsseldorfu trénovat jeho bundesligové gólmany. Byl to dvouletý kontrakt s roční opcí na prodloužení. Vedení Fortuny mi dalo tři dny na rozmyšlenou, do toho mi pořád volali Horejš se Sivokem a přemlouvali mě, ať ještě zůstanu v Dynamu. Nechtěl jsem je v tom nechat, tak jsem tuhle lukrativní možnost k návratu do bundesligy nakonec s díky odmítl… Věřil jsem, že se nám bude i na jaře v lize dařit a tajně doufal v úspěch, což by byla účast v elitní šestce," pronesl v interview pro server gol.cz mimořádně ostřílený gólman, jenž chytal také v Řecku, Německu, Anglii či Nizozemsku.

A Fortuna není jedinou značkou, jež ho vábí do svých řad. "Nabídky ale nebudou chodit věčně. Bavím se dost často s jedním top-klubem z Německa, který by mě chtěl jako trenéra brankářů od nové sezony. Jenže do léta zbývá ještě spousta času, soutěže se letos kvůli koronaviru termínově určitě protáhnou, kluby budou také muset najet na úspornější model a předchozí domluvy či nabídky nemusejí platit. Pere se to ve mně, protože pořád se ještě nechci definitivně rozloučit s chytáním na vrcholové úrovni. Musel bych ukončit brankářskou kariéru a nastartovat tu novou trenérskou," doplnil na portálu gol.cz fotbalista, jenž ze Střeleckého ostrova "vyhnal" do Plzně Jindřicha Staňka.

Bude tedy jihočeský nováček poslední zastávkou jeho dlouhé profi kariéry? "Sám v tuhle chvíli ještě nevím, pokud by drželo zdraví, tak bych si ještě jednu sezonu možná dal. Ale nevím, jestli v Dynamu. Vrátil jsem se sem, abych pomohl udržet ligu a vychovat nového brankáře. Kdyby vyšel projekt Sivoka a holdingu Koh-i-noor, tak bych asi nejspíš ještě zůstal. Nikde není psáno, že se tahle úspěšná sezona musí zopakovat, řada kluků je v Dynamu na hostování, nejspíš odejde Ivan Schranz, kterému v červnu vyprší roční smlouva, což bude citelná ztráta. Možná i další hráči, kteří se dobrými výkony zviditelnili. A pokud opravdu skončí Tomáš, tak to bude ohromné oslabení mančaftu jak po fotbalové, tak i charakterové stránce, protože přijdete o přirozeného a respektovaného lídra," uzavřel na gol.cz exreprezentant Drobný.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.