Kloseho čeká v hierarchii Bayernu povýšení. Na jakou roli se může těšit?

Kloseho čeká v hierarchii Bayernu povýšení. Na jakou roli se může těšit?

V současnosti jednačtyřicetiletý německý internacionál Miroslav Klose má za sebou velmi poutavou hráčskou kariéru, se kterou se rozloučil před necelými čtyřmi lety.

Poprvé dal o sobě výrazněji vědět v Kaiserslauternu a přes Werder Brémy se dostal až do Bayernu Mnichov, s tím, že poslední roky prožil ve službách Lazia Řím.

Po anabázi v Serii A se ovšem do německého fotbalového prostředí vrátil a od roku 2018 trenérsky převzal sedmnáctku bavorského obra z Allianz Areny.

Jak zaznělo na stránkách Bildu, nyní by se měl po dvou letech dočkat povýšení a od letošního léta ho čeká asistenstká role u áčka Bayernu, kde bude pomáhat pětapadesátiletému Hansi-Dieterovi Flickovi, jenž šéfuje slavné značky od listopadu.

Budoucí asistent Bayernu by měl mít dva hlavní úkola - jak nácvik standardních situací, tak trénink útočníků, kterým nepochybně bude mít díky 137 mezinárodním vystoupením a 71 vstřelených brankám za reprezentaci co předat.

Pokud by se ofenzivní linie neproměnila, za pár měsíců by měl mít pod palcem Lewandowského, Müllera i Zirkzeeho, jenž vstoupil do bundesligového dění velmi razantně a v osmnácti letech přetavil dosavadních 170 poskytnutých minut ve tři přesné zásahy.

NEJSTARŠÍ HRÁČ BUNDESLIGY SE S NĚMECKEM NEROZLOUČÍ ANI PO SEZONĚ A MŮŽE ZA TO BAYERN...

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.