První platový strop v Serii A zavádí AS Řím. Jaká bude nejvyšší možná výplata?

První platový strop v Serii A zavádí AS Řím. Jaká bude nejvyšší možná výplata?

Představitelé AS Řím chtějí na svém Olympijském stadionu ve věčném městě zavést platový strop, který je dobře známý zejména z amerických soutěží jako NHL či NFL.

Pátý tým tabulky, kterému může už druhý rok po sobě utéct účast v Lize mistrů, v této sezoně 2019/2020 vyplatí hráčům áčka dohromady 160 milionů eur, což považuje za neúnosné.

Od sezony 2020/2021 by už žádný nový hráč Vlků neměl mít v rámci své smlouvy po zdanění více než 3 miliony eur ročně.

Nynější adresa Smallinga, Kolarova, Džeka, Pastoreho či Mkhitaryana chce kromě dotyčného pravidla zrušit také další bonusy - ať už podpisový, nebo výkonnostní, s čímž se v současné fotbalové branži setkáváme dnes a denně.

Hráčům AS by tak měla přijít platba navíc jen v případě, pokud by se klubu podařil nějaký výrazný úspěch formou vítězství v Serii A, Coppa Italia či triumfu v jednom z evropských pohárů.

Celá věc má však stále i mínusy - hráčů s platnými kontrakty se ještě nové omezení nedotkne, což by mohlo v kabině vyvolat napětí mezi déle sloužícími fotbalisty a nováčky, kteří by v gážích jasně zaostávali.

Utahování opasků by se mohlo v hlavním městě Apeninského poloostrova dotknout i transferové politiky. Kdo ví, zda budou chtít trojnásobného mistra italkého ligy posílit vyhlédnuté cíle jako Vertonghen, Willian či Pedro. Všichni zmínění nyní berou ve svých působištích více.