Horejš už prý přerostl provinční Dynamo a mohl by ho oslovit ambicióznější ligový klub...

Horejš už prý přerostl provinční Dynamo a mohl by ho oslovit ambicióznější ligový klub...

To, že jsou čtyřicetiletý brankář Jaroslav Drobný a jeho o dva roky starší hlavní trenér v Dynamu David Horejš více než jen kolegové, dokládá také jejich nedávný cyklo výlet s rodinami.

Jednička Českých Budějovic hovoří o svém nadřízeném, jenž vede mužstvo ze Střelecké ostrova již od října 2015 velmi pěkně a má pro něj jen slova chvály.

"Současný trenér Werder Florian Kohlfeldt a David Horejš jsou pro mě nejlepší trenéři, jaké jsem ve své kariéře zažil," pronesl v interview pro magazín Gól velezkušený strážce svatyně, jenž se vrátil do českého prostředí v loňském roce.

Oba jsou si podobní vizuálně i stylem práce. "Docela jo, ale spojují je podstatnější věci. Mají přesnou představu, jakým fotbalový stylem by se měl mančaft prezentovat, dokáží to hráčům trpělivě vysvětlovat nebo to s nimi při trénincích nacvičit. Jsou také féroví, vstřícní a komunikativní," pokračoval v komplimentech kolega Kladrubského se Sivokem, jehož slova vyšla na webu gol.cz.

Sám ještě svou nejbližší budoucnost nezná a je možné, že bude chytat ještě jeden soutěžní ročník. Jediná otázka je kde. Budoucnost mimo jihočeské město věští také svému kamarádovi...

"Už přerostl provinční klub, jakým Dynamo je. Horejš si během této sezony udělal trenérské jméno a mohl by ho oslovit jiný ambicióznější ligový klub," zavěštil si v rozhovoru pro gol.cz někdejší gólman Hamburku, Herthy či Brém.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.