Za Daridou může do Berlína dorazit německá hvězda...

Za Daridou může do Berlína dorazit německá hvězda...

Pár let zpět byl nyní šestadvacetiletý středopolař Julian Draxler považován za obrovský talent německého fotbalu a to, že marnou kariéru neprožívá, dokládá i více než padesát mezinárodních startů za svou rodnou zemi.

Po klubové stránce se však od mistra světa z roku 2014 čekalo o chlup víc. Tím spíš, jak výrazným hráčem byl během své mise v Gelsenkirchenu v barvách tamního Schalke 04.

Následně ve Wolfsburgu ani v Paris Saint-Germain však žádnou velkou díru do světa neudělal a vedení úřadujícího francouzského šampiona Ligue 1 z Parku princů možná zalitovalo, že do něj svého času zainvestovalo 42 milionů eur.

Ještě než se přerušila francouzská nejvyšší soutěž, Draxler v ní stihl odehrát jen 685 minut čistého času bez gólového vyústění a vedení PSG už s ním příliš nepočítá, s tím, že by ho nemuselo mít problém uvolnit.

Pod Eiffelovkou sídlící gigant si však stanovil cenu, za který ho dá trhu k dispozici a ta činí 30 milionů eur, což není v současné koronavirové krizi zrovna málo peněz.

I tak by však neměl zůstat na ocet a první nabídku z bundesligy, jíž opustil před více než třemi lety, již má na stole. První verzi osobních podmínek totiž hráči i jeho zaměstnavateli poslala Hertha Berlín, jejíž součástí je Vladimír Darida a která stále počítá i s Ondrejem Dudou, kterého zapůjčila před pár měsíci do Norwiche.

Zahraje si Draxler poprvé v životě v hlavním městě Německa? Nový trenér BSC Bruno Labbadia by o to stál...

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.