Kde nyní trénuje Pastoor a jak se exslávistickému kouči daří?

Kde nyní trénuje Pastoor a jak se exslávistickému kouči daří?

Nizozemec Alex Pastoor má v českém fotbalovém prostředí podobné renomé jako Ital Andrea Stramaccioni, který před pár lety převzal Spartu a příliš dobré výsledky nezaznamenal. Nemluvě o příchodu celé řady hráčů, kteří na Letné v žádném případě neprorazili.

Třiapadesátiletý odborník ze země tulipánů, který se živí trénováním dospělého fotbalu jedenáctým rokem, vedl sešívané "S" ale opravdu jen krátce a to od března do června 2014 a téměř se se slavnou vršovickou značkou poroučel o soutěž níž.

To vše už je však minulost. Bývalý stratég Excelsioru, Nijmegenu a Sparty Rotterdam aktuálně zažívá své páté profesionální angažmá a to v rakouském celku Rheindorf Altach, na jehož trenérské lavičce sedí od března 2019, čili nějakých třináct měsíců.

V současnosti zastihlo přerušení evropských lig jeho tým z Cashpoint Areny pro 8500 diváků na druhém místě druhé výkonnností skupiny (reálně osmém), s tím, že má stejný počet bodů jako Austria Vídeň.

Protože je vedení s jeho službami spokojeno, v závěru pracovního týdne byl Pastoor oceněn novým kontraktem, který ho s dvojnásobným vítězem rakouské druhé ligy spojí na další dvě sezony a to do 30. června 2022.

Pakliže by dohodu s mužstvem z Vorarlbersku dodržel, jednalo by se o nejdelší angažmá jeho trenérské dráhy.