Higuaína má od léta čekat těžká mise - nahradit Zlatana...

Higuaína má od léta čekat těžká mise - nahradit Zlatana...

Gonzalo Higuaín navzdory všem spekulacím minulé léto zůstal po hostování v Miláně a v Chelsea v Juventusu Turín, hráčem Staré dámy by ale už dlouho být nemusel. Po skončení karantény by podle všeho mohl zamířit do Spojených států amerických.

Argentinský kanonýr hraje za Juventus od roku 2016. Před tím působil v rodné Argentině, v klubu River plate, šest úspěšných sezón poté strávil v Realu Madrid, italskou ligu si zkusil ve třech sezónách s Neapolí a od té doby obléká černobílý dres Juventusu, tedy s roční přestávkou v sezóně 2018/19, kdy na podzim hostoval v Miláně a na jaře v Chelsea.

Očekávalo se, že po angažmá v Chelsea Juventus opustí natrvalo, tak se ale nestalo. Dvaatřicetiletý útočník však s největší pravděpodobností letos z Itálie odejde a podle všeho by mohl zamířit do klubu Los Angeles Galaxy, kde ještě v minulé sezóně působil Zlatan Ibrahimovič, ten ale v létě odešel zpátky do Evropy, nově obléká dres AC Milán.

Higuaín má sice odlišný temperament než Ibrahimovič a ani tolik úspěchů jako jeho švédský kolega na svém kontě nemá, i přesto by ale pro Galaxy byl velmi zajímavou posilou a jistě by se od něj očekávalo, aby nahradil branky právě z kopačky Ibrahimoviče. Po skončení situace ohledně koronaviru by mělo být všechno dořešené, Itálie i Spojené státy ale patří k nejrizikovějším místům.