Benzema naznačil odchod z Realu. Kde by legenda Los Blancos ráda ukončila svou kariéru?

Benzema naznačil odchod z Realu. Kde by legenda Los Blancos ráda ukončila svou kariéru?

Karim Benzema střílí góly za Real Madrid už od roku 2009, je legendou klubu a patří k historicky nejlepším střelcům klubu, s Bílým baletem vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů a fanoušci jej milují.

Tuze rádi by si přáli, aby v Madridu zůstal až do konce kariéry, francouzský útočník ale naznačil, že se tak možná nestane. Ve své kariéře hrál zatím pouze za dva kluby, jako mladík se prosadil v Olympique Lyon a poté se v roce 2009 přesídlil do Madridu. Za ten hraje až dodnes a určitě by se dal označit za klubovou legendu.

Autor 162 ligových branek v La Lize v dresu Realu ale připustil, že by se rád vrátil do svého rodného klubu v Lyonu. "Je možné, že kariéru ukončím právě tam," přiznal Benzema. Ten v Lyonu vyhrál několik ligových titulů a jeho kariéra už je bohatá natolik, že má ligový titul z Francie i ze Španělska, čtyři ušaté poháry a řadu dalších trofejí.

Nedařilo se mu však s reprezentací, za Francii totiž nastupoval do roku 2016, kvůli skandálu se spoluhráčem Valbuenou byl trenérem Deschampsem vyřazen před turnajem ve Francii a nenáleží mu tak ani stříbrná medaile z domácího Eura, ani ta zlatá z šampionátu v Rusku. Není pravděpodobné, že se pod vedením Deschampse Benzema do reprezentace vrátí, on sám by ale modrý dres velmi rád oblékl.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.