Co bude s Coutinhem? Rád by zůstal v Bayernu, Barcelonu však lákají anglické peníze

Co bude s Coutinhem? Rád by zůstal v Bayernu, Barcelonu však lákají anglické peníze

Philippe Coutinho letos září v barvách Bayernu Mnichov, stále je však majetkem španělské Barcelony, kam se má po sezóně vrátit na hostování. V osudí jsou však tři varianty, nejpravděpodobnější je ale ta třetí.

Tou první, nejméně pravděpodobnou variantou, je to, že se Coutinho vrátí do Barcelony a bude opět zářit po boku Messiho. Španělský fotbal mu moc nesvědčil a i proto se přesunul do Německa, kde se mu daří nejvíce. Druhou možností je pak právě setrvání v Allianz Areně, pokud se Bayern s Barcelonou dohodne na kupní částce.

Německé peníze však ve fotbale nejsou tak velké jako ty anglické. Třetí variantou je totiž to, že se Coutinho vrátí do Barcelony a ta jej obratem prodá do Premier League, kde má hned několik zájemců, kteří jsou ochotni zaplatit více peněz než Bayern. Zájem o brazilského ofenzivního hráče je evidován od Chelsea a Manchesteru United.

Nebylo by to však jeho první působení v Anglii. Po příchodu do Evropy a krátkém angažmá v Interu Milán si udělal jméno v Liverpoolu. Ta ale odešel se slovy: "Přišel jsem do Barcelony vyhrát Ligu mistrů." To se mu ale nepovedlo, naopak právě Liverpool se ještě v tom roce dostal do finále a o rok později soutěž opanoval. Jeho přestup do Chelsea či United by tak v Liverpoolu brali jako zradu a pro jeho pověst u fanoušků Reds by to byl už jen hřebíček do rakve.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.