Rotoped a cvičení nenahradí trénink, je to jen „udržovačka“, říká Darida

Rotoped a cvičení nenahradí trénink, je to jen  „udržovačka“, říká Darida

Reprezentační záložník Vladimír Darida musel být v povinné čtrnáctidenní karanténě kvůli pozitivnímu testu na koronavirus jednoho ze spoluhráčů z Herthy Berlín. Karanténu strávil příjemně. Návrat k trénování už tak příjemný nebyl. Přiznal, že první tréninky byly náročné, ale po týdnu se cítí být zpět ve formě.

„Karanténa mi utekla docela rychle, protože synovi je akorát rok a dělá první krůčky. Já byl rád, že jsem byl doma a s rodinou jsme si to užívali. Samozřejmě nám trošku chybělo, že jsme nemohli ven třeba na procházku, ale vůbec nebylo špatné být ty dva týdny doma spolu,“ řekl pro ČTK záložník Herthy.

„Udělali nám v Hertě testy hned potom, co jsme šli do karantény. Ačkoliv byly všechny negativní až na toho jednoho hráče, tak jsme museli zůstat doma. Pak jsme podstoupili druhé kolo a testy byly opět negativní u všech hráčů,“ dodal devětadvacetiletý záložník.

Už týden po částečném uvolnění opatření trénuje s týmem ve skupinkách, vždy maximálně po osmi hráčích. „Je trošku složitější, že je to bezkontaktní, takže nemůžeme mít žádné formy her nebo třeba nacvičovat „pozičky“. Ale od pondělí máme nového trenéra a ten má čas, aby nám ukázal, co si představuje. Trénink je rozdělený na defenzivní a ofenzivní část a nějaké taktické věci. A jedna část tréninku je zaměřena na fyzičku,“ popisuje Darida na webu sport.ceskatelevize.cz.

Český záložník v karanténě jezdil na rotopedu a cvičil, i tak návrat nebyl snadný. „Samozřejmě jak kontakt s balonem, tak i fyzička byla trošku znát. Doma jsme sice trénovali, ale nebyl to běh a trénink s míčem, který je vždycky úplně o něčem jiném. Spíš to byla taková „udržovačka“, abychom úplně nevyšli z formy a ty první tréninky zvládali. Chvilku to trvalo, ale myslím, že po tom týdnu jsme všichni zpátky v režimu před karanténou. Tréninky mají kvalitu a vypadá to dobře,“ přidal český reprezentant.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.