Hložek vs. Král? V břevínkách vyhrál exslávista, ve střelbě na dva doteky si ho sparťan povodil

Hložek vs. Král? V břevínkách vyhrál exslávista, ve střelbě na dva doteky si ho sparťan povodil

Sedmnáctiletý letenský teenager Adam Hložek si mohl díky současné koronavirové krizi zatrénovat s o čtyři roky starším reprezentantem Alexem Králem ze Spartaku Moskva, s nímž ho pojí mládežnická minulost ve Zbrojovce Brno.

"Alex hrál s mým bráchou. Já jsem se teď připravoval individuálně s trenérem Martinem Daňkem. Je z Třebíče, pak začal spolupracovat i s Alexem. Viděli jsme se po pěti letech a domluvili se, že si dáme trénink. Ve Vicenicích u Náměště jsme měli k dispozici hřiště s hezkou trávou. Vždycky jsme si to pokropili a šli na to. Dali jsme si čtyři nebo pět tréninkových jednotek," informoval na stránkách Deníku Sport český reprezentant do jednadvaceti let.

To, že je exteplický zadák bývalým slávistou, Hložek vůbec neřešil. "Užívali jsme si to. Bylo tam spoustu tvrdých soubojů. Ale že bychom se nějak hecovali s ohledem na to, že Alex byl ve Slavii a já jsem ve Spartě, to vůbec ne. Šlo to mimo nás. Soustředili jsme se na práci. Zaměřovali jsme se především na balon. Jeden na jednoho, střelba. Měli jsme i brankáře, takže pecka. Alex má velkou kvalitu, to je vidět. Párkrát jsem to pocítil i v soubojích, nešetřili jsme se," pokračoval na serveru isport.blesk.cz nadějný mladík, jemuž ve Spartě velí Václav Kotal.

Popichování, hecování a soutěžní samozřejmě nechyblo. To k mladým patří zcela přirozeně. "Hecovali jsme se, aby to mělo náboj. Soutěže samozřejmě byly. V břevínkách jsem prohrál, ale v sobotu jsme dělali střelbu na dva doteky. Tam jsem si ho trochu povodil," doplnil na stránkách Sportu Hložek, jenž už se v neděli odebral společně s Ladislavem Krejčím do Prahy, kde ho v pondělí na Strahově čekal návrat do sparťanské přípravy.

Podle svých slov by měl být připravený na sto procent a věří, že z kondice mnoho neztratil...