Jindřišek našel další možnost úspory: Ať se paní ministryně vzdá bydlení, auta i řidiče a ušetří státu peníze

Jindřišek našel další možnost úspory: Ať se paní ministryně vzdá bydlení, auta i řidiče a ušetří státu peníze

Ministryně financí Alena Schillerová nedávno namíchla fotbalové prostředí slovy o tom, že nechá na samotných hráčích a jejich morálce, zda si budou od státu žádat o 25 tisíc korun, s tím, že podle jejích slov by tak učinit neměli.

Nad prohlášením členky vlády kroutil hlavou i pobouřený kapitán vršovických Klokanů Josef Jindřišek, jehož Bohemians 1905 si během koronavirové krize nmohou vyskakovat, což platí i pro další skromější celky typu Karviné, Příbrami či Zlína.

"Ve skupině na WhatsAppu jsme to komentovali, padala i slova, která nejdou zveřejnit. Paní ministryně fotbalu nerozumí. Vždyť spousta mladých kluků v lize nemá ani dvacet tisíc korun hrubého," přednesl v interview pro sport.cz devětatřicetiletý veterán z Ďolíčku, jehož součástí už je více než dekádu.

"Líbilo se mi vyjádření slávisty Vládi Coufala. Řekl to přesně: Kluci ze Sparty, Slavie a Plzně berou velké peníze, o příspěvek by určitě nežádali pro sebe, nýbrž by ho poskytli jako dar na nějakou potřebnou věc. Mám dojem, že tyto kluky paní ministryně naštvala, o peníze teď na just požádají. Kdybychom my, fotbalisté, měli řešit, že do Číny pošleme darem roušky a stát je za pár týdnů za desítky milionů nakoupí zase zpátky... Nás pak bude paní ministryně posuzovat, že nemáme žádat o pětadvacet tisíc? Vzhledem k počtu profesionálů v Česku se jedná o miliony. Ona má od státu velké výhody: bydlení, služební auto, řidiče. Ať se těchto věcí vzdá a ušetří státu peníze," nebral si servítky bývalý středopolař Jablonce či Sigmy Olomouc, jehož stanovisko publikoval portál sport.cz.

Pokud jde o kluby z druhé poloviny tabulky, mzdy bývají obvykle ve třech různých pásmech. Nejvyšší se týká jen největších osobností, druhá a nejpočetnější skupina bere bez bonusů za výsledky sumu mezi 20 - 40 tisíci korun hrubého a třetí partu zastupují mladí fotbalisté, kteří jsou na 15 tisících. Spousta hráčů tedy nedosáhne na současnou průměrnou mzdu v mezi a ve druhé lize FNL to pak bude ještě kapku jinak...