Pospíšil, Přikryl, Pekhart, Lavička a spol. už ví, kdy se znovu nastartuje Ekstraklasa...

Pospíšil, Přikryl, Pekhart, Lavička a spol. už ví, kdy se znovu nastartuje Ekstraklasa...

Zatímco rozjezd Fortuna:ligy je stále ve hvězdách a na přesné datum obnovení si může stále ještě počkat, nejvyšší soutěž u našich severních sousedů, která má za sebou šestadvacet kol, čili o dva zápasy více než česká liga, už se má od čeho odpíchnout.


Polský fotbalový svaz už plánuje dokončení Ekstraklasy a soutěžní duely by se mohly opět rozběhnout od neděle 31. května.

Jak se dá očekávat, na rozdíl od startu švédské Allsvenskan se tak stane bez diváků před prázdnými tribunami.

Dotyčná zpráva může zajímat i fanoušky slovenských krajánků, jichž hraje v polské lize celá řada - například Chudý, Kuciak, Mihalík, Putnocký, Hroššo, Vestenický či Procházka, jenž působil ještě před pár měsíci ve Viktorii Plzeň.

Součástí soutěže je samozřejmě i vydatná česká stopa - ať už trenérská (Vítězslav Lavička a Zdeněk Svoboda ve Slasku Wroclaw), tak ta hráčská...

Tu reprezentují například. Papadopulos z Korony Kielcem Petrášek, Schwarz a Bartl z Rakówa Czestochowa, Pospíšil a Přikryl Jagiellonie Bialystok, Jablonský z Cracovie Krakow nebo Pekhart z Legie Varšava, do které se přesunul na startu roku z Kanárských ostrovů.