Stanciu je hadem, krysou či zrádcem nejen pro fandy Sparty, ale i pro příznivce FCSB

Stanciu je hadem, krysou či zrádcem nejen pro fandy Sparty, ale i pro příznivce FCSB

Mezinárodně ostřílený středopolař Nicolae Stanciu budí emoce, kudy chodí. Zatímco v Praze nemohou přijít na jméno současnému tvůrci hry Slavie fanoušci konkurenční Sparty, v rodném Rumunsku se cítí být zrazeni příznivci FCSB (dříve Steaua Bukurešť). Co se stalo?

Šestadvacetiletý exsparťan totiž podpořil druhý nejúspěšnější celek rumunských dějin Dinamo Bukurešť, který zažívá finanční krizi a jeho příznivci mu pomáhají veřejnou sbírkou.

Svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského uvedl, že si rumunský fotbal nemůže dovolit ztratit klub jako Dinamo a aktivistům poslal sumu 1948 eur (podle data založení), což je téměř 54 tisíc korun.

I díky tomu bude jeho jméno v příštím ročníku zaneseno na dresu zachraňujícího se Dinama a mezi pěti tisíci dárci bude díky výši daru vytištěno větším písmem...

"Jeho gesto je příliš vznešené na to, aby zůstalo anonymní, i když víme, že to neudělal, aby upoutal pozornost. Tleskali jsme mu v reprezentaci, teď tleskáme tomuto gestu," zaznělo v prohlášení fandů Dinama, které citoval Deník Sport.

Pro tábor FCSB, do jehož barev byl Stanciu oděn před přestupem do Anderlechtu Brusel několik let, se však jedná o zradu. Solidarita nesolidarita, fanoušci v jeho případě používají výrazy a la "krysa" či "had", což už sám špílmachr dobře zná z české metropole.

Kupříkladu jednašedesátiletý rumunský internacionál Helmuth Duckadam, který chytal za někdejšího Stanciuova chlebodárce v minulém století, zůstal slušný, ale kousavému sarkasmu se nevyhnul a na jeho konto pronesl, že asi někomu něco dluží, jen neví komu.