Z Dortmundu zaznívají hlasy, že budou ve zbytku soutěže v nevýhodě...

Z Dortmundu zaznívají hlasy, že budou ve zbytku soutěže v nevýhodě...

Hráči i představitelé o titul bojující Borussie Dortmund tvrdí, že budou v porovnání s jinými týmy ve zbytku bundesligového dění bez tradiční bouřlivé podpory v Signal Iduna Parku v nevýhodě.

Vestfálský stadion je největší fotbalový chrám v zemi a jeho jižní tribuna, na níž se vměstná pětadvacet tisíc příznivců, je proslulá nejen pestrou choreografií, ale také pořádným hlukem ženoucím dopředu borce BVB.

"Jestli nebudete mít na stadionu 80 tisíc fanoušků, přičemž 25 tisíc z nich je na jižní tribuně, tak to rozhodně není výhoda," smutnil webem sport.sk citovaný funkcionář Sebastian Kehl.

Podobně to vidí také hráčská kabina. "Je to pro nás nevýhoda, že musíme hrát bez diváků," postěžoval si šestadvacetiletý středopolař s minulostí v Bayernu, Leverkusenu, Liverpoolu i Juventusu Emre Can, jehož tým má hned pět ze zbývajících devíti ligových duelů odehrát před vlastním publikem.

Na utkání bez divácké podpory již své svěřence psychicky připravuje i švýcarský trenér Lucien Favre, jehož žlutočerný výběr je v tabulce na druhé příčce se čtyřbodovou ztrátou na největšího rivala Bayern Mnichov, který sbírá tituly již spoustu let v kuse.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.