Kozel našel na krizi i pozitiva. Hráči Baníku zlepšují individuální dovednosti, kde mají rezervy...

Kozel našel na krizi i pozitiva. Hráči Baníku zlepšují individuální dovednosti, kde mají rezervy...

Pauza bez společných tréninků - byť stále v omezeném režimu po skupinkách - nebyla krátká. Jak ji trávil hlavní kouč Baníku Ostrava Luboš Kozel?

"Snažil jsem se ten čas využít aktivně i teoreticky. Zašel jsem si zaběhat nebo na kolo, ale sledoval jsem hodně taky videa, naše zápasy i soupeře nebo konkrétní hráče. Snažil jsem se čas nepromarnit," ozřejmil na webu fcb.cz někdejší trenér Dukly.

Jak velkou chuť na svých svěřenců tento týden pozoroval? "Je vidět na všech, že se těšili. Všichni už chtěli trénovat. Teď už mají míč u nohou, jsou v kolektivu, cvičení jsou připravena soutěživou formou a je na nich vidět, že nechtějí prohrát. To je určitě pozitivní," pokračoval na oficiálních stránkách Kozel.

I když se nechodí do kontaktu, odborník věří, že se budou opatřeníá dále uvolňovat a i na současné nepříliš pozitivní situaci si dokáže najít pozitivní věci. "Všechno špatné je ale i pro něco dobré. Je tady prostor pro zlepšování individuálních dovedností, protože tam máme rezervy," všiml si čerstvě devětačtyřicetiletý rodák z Vlašimi, jenž naposledy působil u mládežnické repre.

Jak těžký bude nyní návrat do zápasového rytmu? "Riziko tam určité je. Je pravda, že hráče měsíc nevidíte, nejsou v herním tréninku, teď to taky není plnohodnotný trénink. A je otázka, jak dlouhá ta doba toho plnohodnotného tréninku bude. Kdyby se šlo po jednom týdnu hned do ligy, a pak máte před sebou šest až sedm týdnů, kdy hrajete středa-sobota, tak to je pro hráče pochopitelně záhul a jejich zdravotní stav to vydržet nemusí. Výhoda je pak pro kluby, které mají širší kádr a mají možnost střídat více hráčů," uzavřel na fcb.cz šéf Filla, Stronatiho, Baroše a spol.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.