Někteří lidé jsou na tom ještě hůř, než jsem byl já. Já měl aspoň večeři, vzpomíná Rashford

Někteří lidé jsou na tom ještě hůř, než jsem byl já. Já měl aspoň večeři, vzpomíná Rashford

Útočník Manchesteru United Marcus Rashford vyrostl v chudých podmínkách, a i kvůli tomu založil svoji vlastní charitu, ta pomáhá rodinám v chudobě.

Podle informací webu sport.tn.nova.cz Rashford bere měsíčně 870 tisíc liber (27 milionů korun). Část jeho platu pravidelně posílá do své charity na pomoc potřebným.

Reprezentant Albionu se pořád léčí z únavové zlomeniny, a tak svůj volný čas věnuje své charitě. Ta pomáhá získávat jídlo pro děti z těch nejchudších tříd. Dvaadvacetiletému fotbalistovi se podařilo získat už 20 milionů liber (630 milionů korun) pro chudé anglické rodiny.

Rashford vyrůstal v rovněž těžkých podmínkách. I on musel získávat jídlo z různých zdrojů. „Někteří lidé jsou na tom ještě hůř, než jsem byl já. Máma dělala vždy alespoň večeři, někteří nemají ani to,“ vzpomíná zraněný útočník United Rashford. Jeho slova citoval web Nova Sport.

„Dostal jsem se k dokumentům organizace FareShare, když jsem uviděl, že v Anglii trpí nedostatkem jídla asi milion dětí, byl jsem šokován,“ hodnotil Rashford hlavní pohon k projektu.

Jeho charitativní projekt je v Británii známý a slaví tam velký úspěch.