Nový, vážným zájemcem o Mbappého je Liverpool. Kloppa zajímá i názor útočníkova otce...

Nový, vážným zájemcem o Mbappého je Liverpool. Kloppa zajímá i názor útočníkova otce...

Pokud bude v dohledné době francouzský mistr světa z roku 2018 Kylian Mbappé převlékat dres, z Paříže, ke které ho váže kontrakt až do léta 2022, by měl odejít minimálně za sumu atakující světový rekord jeho spoluhráče Neymara, jenž svého času přicházel z Barcelony do Parku princů za 222 milionů eur.

Až dosud byl velkým favoritem na zisk bývalého střelce Monaka zejména Real Madrid, podceňovat by se však neměl ani vítěz loňské Ligy mistrů a nynější lídr Premier League z Liverpoolu. Tím spíš, když o něj podle informací portálu le10sport.com obrovsky stojí sám renomovaný manažer Reds Jürgen Klopp.

Ten má kvůli své trenérské filozofii pro rychlonohé ofenzivní borce slabost, o čemž svědčí i to, že úspěšně spolupracuje s hráči jako Mohamed Salah či Sadio Mané.

Současnou pařížskou hvězdu, která v přerušené sezoně zaznamenala v rámci 33 startů 30 trefa 17 gólových asistencí, by si ve městě Beatles dokázal představit a už kvůli tomu podniká i určité kroky. Na to, zda by měl chuť od léta vyzkoušet Premier League, už se ostatně ptal i jeho otce Wilfrieda Mbappého.

"Abych byl upřímmný, miluhu ho. To je panečku fotbalista. A k tomu také ještě milý chlapík," chválil svůj vyhlédnutý cíl bývalý trenér Mainzu a Borussie Dortmund, který však moc dobře ví, že transfer nebude snadný. Paris Saint-Germain je movitou značkou a Klopp veřejně vyjádřil obavy, zda je na ostrovech vůbec nějaký klub, který by si ho mohl dovolit zlanařit a přivést...