Breiteho střet s realitou: Měl jsem 30 možností, jak trefit bránu, ale povedlo se mi to jen jednou

Pracovitý olomoucký záložník Radim Breite věří, že už se současná situace začíná obracet k lepšímu a že za pár dnů a týdnů už bude celý koloběh včetně fotbalového dění fungovat normálně.

To, jak mu v rámci individuální přípravy chyběl míč, exliberecký kapitán zlehčoval a vystřelil si sám ze sebe. "Potřebujeme balon a ten jsme konečně zase máme. Pro mě to ale zase takový rozdíl nebyl, protože já po hřišti stejně jen běhám," usmíval se v interview pro sport.cz zkušený fotbalista.

Když se hanácký soubor vrátil do skupin, míč některým hráčům podle jeho slov překážel a konkrétně jemu střelba téměř odešla. "Měl jsem třicet možností, jak trefit bránu, ale povedlo se mi to jen jednou. Den ode dne se to ale lepší," pokračoval na sport.cz svěřenec kouče Radoslava Látala.

Jak to vidí s pokračováním Fortuna:ligy, jež by se mohla rozjet podle papírových předpokladů již v průběhu příštího měsíce (25. května)? "Je to těžké, hlavně pro ty nahoře. Zůstává příliš moc otazníků. Všichni ale chceme, aby se soutěž dohrála, a to třeba i bez lidí. S Libercem jsme jednou hráli na Slavii, kde bylo úplné ticho a bylo to zvláštní. Pořád je to však lepší, než kdyby ligový ročník anulovali," doplnil na sport.cz Breite, jenž hrál v tuzemsku také za Teplice, Čáslav i Varnsdorf.

Breite je součástí klubu z Androva stadionu od letošního února a dosud za něj stihl jen tři soutěžní duely - dva v lize a jeden v domácím poháru.