Darida se brání slovům Klinsmanna, že už jeho hodnota neporoste: Nemyslím, že bych stagnoval

Darida se brání slovům Klinsmanna, že už jeho hodnota neporoste: Nemyslím, že bych stagnoval

Dlouholetý český reprezentant Vladimír Darida si trenérskou změnu v Herthě Berlín pochvaluje a proti filozofii Bruna Labbadii nenamítá ani pověstné "ň"...

"Líbí se mi, jak je zapálený. Má drajv. Měl nálepku hecíře, motivátora, ale ve skutečnosti je správně posedlý fotbalem. Než bundesliga začne, chce do nás nabušit svou představu. Rozhodně neztrácí čas," uvedl v interview pro idnes.cz záložník třináctého celku bundesligové tabulky.

V aktuálním soutěžním ročníku už pracuje pod třetím trenérem. Zatímco sezonu začal Ante Čovič, od listopadu do února velel bývalé opoře Plzně či Freiburgu Jürgen Klinsmann. Ten na něj však příliš velký dojem neudělal...

"Upřímně musím říct, že mě jeho angažmá zklamalo. Trénoval Německo, Bayern, pět roků americkou reprezentaci... Ale když přišel k nám, vyloženě chtěl, abychom se odklonili od ofenzivního fotbalu: Bránit, bránit, góly zkusíme dávat z brejků," prozradil v rozhovoru pro idnes.cz hráč, jenž byl svého času označen za nejběhavějšího borce celé bundesligy.

Zmíněný Klinsmann však v hlavním městě Německa nevydržel ani 80 dní a po odchodu ještě kádr Herthy podrobil velké kritice. "Ve svých sloupcích v deníku Bild kritizoval hráče i celý klub. Mě zrovna ne. Ocenil, že jsem týmový hráč, ale dodal, že moje hodnota už neporoste. Já ale doufám, že ano. I v devětadvaceti se cítím dobře. Náročné tréninky zvládám, rozhodně si nemyslím, že bych stagnoval," bránil se slovům legendárního útočníka Darida, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.