Jsi pomalý a neumíš dobře bránit, vyslechl si Borussii mávající Götze od Matthäuse

Jsi pomalý a neumíš dobře bránit, vyslechl si Borussii mávající Götze od Matthäuse

Německý rek ze světového šampionátu v roce 2014 Martio Götze již nezáří docela dlouho a z části za to mohou i zdravotní peripetie, jimiž si po svém návratu z Bayernu do Borussie prošel.

Podle někdejšího kapitána Německa Lothara Matthäuse už se superhvězdou globálních rozměrů nikdy nestane...

"Fotbal se změnil a jeho styl hry se nehodí jak do plánů Borussie, tak ani do jiných špičkových klubových adres. Je zkrátka moc pomalý," nebral si servítky bývalý dlouholetý stoper Bayermu Mnichov.

Ofenzivně laděnému borci, kterému vypší v Signal Iduna Parku kontrakt již za pár týdnů, Matthäus doporučuje změnit prostředí. Protože však moc dobře neumí bránit, řadu klubů nemusí vůbec zajímat...

"Není to typ hráče, který bude sprintovat třicet metrů dozadu. Aby ještě v budoucnu uspěl, musí najít tým, který se postaví na jeho osobě a systém uzpůsobí jeho přednostem. Svědčit by mu mohla třeba Serie A," doplnil mistr světa z roku 1990.

Sám Götze stále nápadníky má. V bundeslize by se líbil Herthě Berlín, na zmíněném Apeninském poloostrově zase AC Milán či AS Řím. Velký kamarád Reuse už se nechal slyšet, že vše důsledně zvážil a rozhodl se pro změnu. Nynější otázka tedy nestojí na tom, zda Vestfálsko opustí, leč kam to bude...