Přikryl: Doufám, že budeme pokračovat v sérii vítězství a ještě se přiblížíme k evropským pohárům

Přikryl: Doufám, že budeme pokračovat v sérii vítězství a ještě se přiblížíme k evropským pohárům

Zmírnění opatření se v Polsku netýká fotbalového dění, které hodlá opětovně nastartovat Ekstraklasu. Samotných hráčů se tak rozvolnění nijak nedotýká a režim mají stále velmi striktní...

"Nám to liga spíš zpřísnila. Všichni, kteří se chtějí zúčastnit zápasů, tedy hráči i realizační tým, jsou v povinné karanténě. Nemůžeme vůbec chodit ven. Než začala ta karanténa, nám každému klub rozvezl spinningová kola. Takže člověk doma jede na kole a zaposiluje si. Ale fotbal je o běhání. Naštěstí tady mám rodinu, bez ní by to bylo mnohem horší. Každý den si dvakrát měřím teplotu - ráno a večer. Máme on-line dotazníky, kde vyplňujeme, jak se cítíme, jestli nemáme nějaké problémy. A to pak odesíláme. Nevím, proč to udělali, ale podle mě se chtěli chránit před tím začátkem. Hráči budou dva týdny izolovaní a pak půjdou na testy, takže by všichni měli být v pořádku. Asi chtěli mít jistotu, aby fakt všichni byli zdraví a začalo se s čistým stolem. Pak by se dalo třeba lehčeji dohledat, kdyby někdo onemocněl," vyprávěl na serveru ceskatelevize.cz sedmadvacetiletý záložník ve službách Jagiellonie Bialystok Tomáš Přikryl.

Svého týmového spoluhráče Martina Pospíšila už bývalý hráč Dukly, Olomouce, Sparty či Mladé Boleslavi neviděl celou řadu týdnů. "Jsme v kontaktu jen po telefonu. Běhat jsme spolu nechodili, klub nám to nedoporučoval. Říkali, ať každý běháme individuálně. Jsme tady odříznutí. Martin navíc bydlí trochu jinde. Bylo to tu doopravdy přísné, když byl zákaz vycházení. Bydlí tam, kde je více baráků, a říkal, že policie hlídala pomocí vrtulníků a dronů, jestli se lidé neshlukují a nesetkávají na zahradách. Hlídali i takový plácek, který vidím z balkonu já," pokračoval na portálu ceskatelevize.cz hanácký rodák, jenž se psychicky připravuje na duely bez divácké podpory. "Je tu dost stadionů pro 30, 40 tisíc lidí, jak tu bylo Euro (2012). Takže to bude takové prázdné a smutné. Ale nedá se nic dělat. Je dobře, že se liga zvládne dohrát. Než ji ukončit teď a pak se potkat někdy v září. Můj názor je, že se situace v červenci, srpnu nebo září tolik nezlepší, abychom řekli, že začneme hrát s diváky. Po celém světě to asi bude strašit dál a je potřeba se s tím nějak sžít."

A co ambice ve zbytku ročníku? Jeho chlebodárce je na průběžné osmé pozici, ovšem protože je tabulka vyrovnaná, od druhého celku ho dělí jen šest bodů. "Výsledkově jsme se před tou pauzou chytili. Vypadá to, že se bude hrát náročně, anglické týdny, takže se to může ještě hodně zamíchat. Tabulka je poměrně nacvakaná. Doufám, že budeme pokračovat v sérii vítězství a ještě se přiblížíme k evropským pohárům," doplnil na ceskatelevize.cz Přikryl, jenž si ve své premiérové sezoně u našich severních sousedů připsal 22 startů a jeden přesný zásah.