Po jakém zboží do zálohy a obrany se Slavia dívá do Liberce, respektive Českých Budějovic?

Po jakém zboží do zálohy a obrany se Slavia dívá do Liberce, respektive Českých Budějovic?

Obhájce titulu a nynější jasný lídr Fortuna:ligy se sídlem ve vršovickém Edenu má v hledáčku hned několik borců, kteří jsou součástí tuzemské prvoligové mapy. 

Jedním z nich je pětadvacetiletý středopolař Kamso Mara, jenž ve zdejší branži vyzkoušel již tři kluby, a sice Vlašim, Vysočinu Jihlava a Slovan Liberec, jemuž patří nyní.

Protože již sešívaní hrábli díky přítomnosti Jana Nezmara a Jindřicha Trpišovského pod Ještěd nejednou, mohlo by se tak stát i v případě toho, který už má na kontě i mezinárodní vystoupení za západoafrickou Guineu.

Tím spíš, že oproti minulosti si vylepšil i osobní čísla a v přerušené ligové sezoně, ve které se zjevil v základní sestavě Pavla Hoftycha celkem devatenáctkrát, zaznamenal čtyři branky a dvě gólové asistence.

Velmi zajímavým je pro slavné "S" ze Sinobo Stadium také o dva roky mladší odchovanec Dynama České Budějovice Lukáš Havel, jenž se v tuto chvíli honosí statusem nejproduktivnějšího obránce celé ligy.

Třiadvacetiletý střední obránce, k jehož velkým přednostem patří hra hlavou, se na Střeleckém ostrově zvedl po boku zkušeného učitele Tomáše Sivoka, ovšem výtečně pálil i v minulém ročníku FNL, který zakončil se sedmi trefami.

Svěřenec Davida Horejše navíc patří k železným mužům jihočeského celku a v posledních dvou ročnících nevynechal ani jedno vystoupení, což na jeho současné adrese pravděpodobně neokusil nikdo jiný.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.