Dukla se uskromňuje napříč všemi strukturami. Jak výrazně si na Julisce snížili výplaty?

Dukla se uskromňuje napříč všemi strukturami. Jak výrazně si na Julisce snížili výplaty?

Aktuálně pátý tým FNL z dejvické Julisky se vzhledem ke stále probíhající koronavirové krizi přidal k celé řadě domácích klubů, které si v posledních dnech a týdnech utáhly opasky.

Snížení mezd se na Julisce týká kvůli dopadu na fungování tradiční značky úplně všech - od hráčů áčka, přes realizační tým, až po vedení.

To se tak s výběry a jejich trenérskými štáby dohodlo na dočasném snížení odměn, které může v některých případech dosáhnout až výše třiceti procent...

"Snížení je variabilní až do výše 30 % v závislosti na výši platu, a týká se všech, počínaje vedením klubu," zaznělo na oficiálních stránkách fkdukla.cz.

Ambiciózní mužstvo začalo před pár dny také poprvé od propuknutí pandemie trénovat a pro některé šlo o vůbec první tréninky s áčkem, což se týká např. sedmnáctiletého brankáře Antonína Kinského.

Do hry se po zranění vrátil také šestatřicetiletý veterán mezi třemi tyčemi Filip Rada, jenž loni ztratil dlouholeté výsadní postavení brankáře číslo 1.

"Byt opäť na ihrisku je skvelý pocit, veľmi nám to chýbalo. Myslím si, že každý plnil plány, ale trénovať v lese a v parku nebaví nikoho. Každý chce robiť niečo s loptou, takze sme radi, že sme sa stretli, rozdelili do skupín a naplno makame," pochvaloval si mládežnický reprezentant Slovenska s minulostí v Nitře Marek Fábry, který posílil Duklu teprve v lednu.

 

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.