Csaplár ocenil Heidenreichův klub: Nejlepší akademii v Itálii má Atalanta

Csaplár ocenil Heidenreichův klub: Nejlepší akademii v Itálii má Atalanta

Ještě než se na Apeninském poloostrově přerušilo dění, Atalanta Bergamo táhla dlouhou sérii výher a kupříkladu pět posledních soubojů ovládla při celkovém skóre 23:10.

Čtvrtý tým Serie A zaznamenal v posledních sezonách skutečně progres, o čemž svědčí i skutečnost, že se mu v letošním roce podařilo probojovat do čtvrtfinálové fáze Ligy mistrů.

Tým ostříleného trenéra Gian Piera Gasperiniho, jenž řídí Bergamo necelé čtyři roky a předtím vedl také Janov? Palermo nebo Inter Milán, ocenil i momentálně volný odborník Josef Csaplár...

"Nebaví mě současná italská liga, ale vnímám ohromný posun Atalanty Bergamo," uvedl na stránkách Deníku Sport sedmapadesátiletý trenér, jenž naposledy seděl na lavičce Zlína a předtím působil v Příbrami.

Na skromně působící značce, jejíž součástí je také devatenáctiletý obránce David Heidenreich, jenž ovšem na debut v Serii A stále ještě čeká, obdivuje zejména ofenzivní fázi, která připomíná totální fotbal Zdeňka Zemana a dokládají to také její divoké výsledky.

Z celého prvoligového peletonu na Apeninském poloostrově vstřelilo Bergamo suverénně nejvíce branek (sedmdesát v pětadvaceti duelech) a z jeho útoku jde strach. "Je to jeden z nejlépe střílejících týmů v evropských ligách. Dali víc góĺ než Barcelona, Real, Liverpool i Manchester City," všiml si někdejší kormidelník Slavie, Viktorie Žižkov či Wisly Plock, jehož slova publikoval iSport.cz.

A do budoucna zřejmě bude i na čem stavět. "Atalanta má i nejlepší akademii v Itálii," uzavřel na stránkách Sportu Csaplár, pro něhož je zaměstnavatel Zapaty, Muriela či Malinovského opravdovým zjevením.