Určitě bych se tomu nebránil, říká Škoda o potenciálním angažmá v Turecku, kde už je jeho starší bratr

Určitě bych se tomu nebránil, říká Škoda o potenciálním angažmá v Turecku, kde už je jeho starší bratr
ROZHOVOR

Všechno, nebo nic! Fotbalisté Příbrami vstoupí do zbývajících jarních bojů FORTUNA:LIGY s novým koučem Pavlem Horváthem a také jasným zadáním dostat se z posledního místa tabulky. Jak vidí situaci Středočechů útočník Michal Škoda a chtěl by jít ve stopách bratra Milana? 

Jak vnímáte, že LFA tento týden jasně deklarovala vůli ročník dohrát?

Určitě jsem spokojený, že by se mělo zase začít hrát. Ještě ale doufám, že se to o týden posune a nakonec začneme dřív. Myslím, že nejen já bych to jednoznačně uvítal. Ta pauza je už moc dlouhá a asi každý by do toho chtěl naskočit co nejdřív.

Až se liga rozjede, čeká vás spousta zápasů v rychlém sledu. Jste ten typ, co radši častěji hraje než trénuje?

Je dobře, když se hraje v tempu. Ale hrát měsíc a půl systém středa neděle není nic jednoduchého. Sám jsem docela zvědavý, jak to budeme zvládat.

Příbram vstoupí do klíčové fáze sezony z posledního místa. Jak moc vás těší, že máte šanci vykopat si záchranu přímo na hřišti?

Určitě jsme radši za tenhle scénář, než aby se někde něco rušilo. Takhle to máme ve svých rukách a uděláme vše, aby se to povedlo. Záchrana je naším prvořadým cílem.

Uklidnila vás také slova předsedy LFA Dušana Svobody, který několikrát zopakoval, že i kdyby se soutěž nakonec nerozeběhla, ročník bude anulován, takže nebude žádný mistr ani sestupující?

Takhle nad tím nepřemýšlím. Opravdu doufám, že se ligu podaří normálně dohrát a nevznikne tak žádný prostor pro nějaké spekulace. Anulovat sezonu si jistě nikdo nepřeje. Hlavně pro celky z popředí druhé ligy by to byla hodně špatná zpráva.

Úvod jara Příbrami výsledkově nevyšel. Co zlepšit, aby ta druhá část byla výrazně lepší?

Těch věcí je hodně. V úvodu jara jsme totiž měli problémy vepředu i vzadu. Nedávali jsme góly a sami jich naopak dost inkasovali. Teď ale máme nového trenéra a samozřejmě na tom pracujeme. Je to o tom dobře začít a pak na to navázat.

Vy byste měl být jedním z klíčových hráčů. Jste připraven na zvyšující se tlak ke konci sezony?

Určitě ano. V podstatě celou svoji kariéru hraji o záchranu, takže mě v tomhle směru nečeká nic nového. Tlak samozřejmě bude, ale s tím žádný problém nemám.

Už jste zmínil nového kouče, kterým je slavný Pavel Horváth. Má už jen díky své otevřené nátuře k hráčům blíže než jeho předchůdce Roman Nádvorník?

Trenér je tu zatím jenom chvíli, ale určitě z něj mám hodně dobrý pocit. Byl to skvělý fotbalista a já jsem přesvědčen o tom, že může být i skvělý trenér. Každý z nás se od něj může hodně věcí přiučit.

Známé jsou i jeho obávané kanadské žertíky. Už jste je měli šanci poznat, nebo se s nimi vzhledem k situaci v tabulce rozhodl spíš šetřit?

Trenér nám sám říkal, že má srandu moc rád. Také ale zdůraznil, že k tomu je potřeba mít výsledky. Když se bude vyhrávat, bude lepší i nálada v týmu. To je zcela jasné.

Jasným cílem musí být vymanit se z posledního místa, které znamená sestup o patro níž...

Musíme se z toho dostat. Nic jiného nám ani nezbývá. A jsem si jistý, že uděláme maximum, aby se nám Příbram podařilo zachránit. Od patnácté Opavy nás navíc dělí jen tři body. Všechno tak zůstává dál otevřené.

Ve hře je možnost, že byste zamířili do baráže a tam se potkali třeba opět s Brnem. Jaké by to pro vás bylo, když jste loni ještě stál na straně soupeře…

Tohle mě už taky napadlo. Uvidíme, jak to dopadne, tento scénář bych si ale samozřejmě nepřál (směje se). Ideální by bylo, kdybychom se my vyhnuli baráži a Zbrojovka postoupila z prvního místa.

Ještě se zeptám na bratra Milana. Jak v Turecku snáší nelehké období karantény?

Samozřejmě to pro něj není nic moc. Už i říkal někam do novin, že to individuální trénování je pro něj dost ubíjející. Nenese to dobře, ale to platí skoro o všech hráčích. S tím se nedá nic dělat.

Není trochu naštvaný, že zrovna když přestoupí do ciziny, tak přijde takováto věc…

Já myslím, že bráchu spíš mrzí ta situace celkově. Koronavirová pandemie je pro každého hrozně nepříjemná. Že ho to potkalo právě v Turecku a ještě v době, kdy se mu tak dařilo, podle mě až tolik neřeší. Já se ale už moc těším, až se naše rodiny zas potkají tady v Česku a půjdeme spolu někam v klidu posedět.

Lákalo by vás napodobit jeho kroky a jednou též zamířit z Čech do Turecka? Je to pro vás výzva?

Určitě bych se tomu nebránil. To ale záleží hlavně na mých výkonech. A samozřejmě také tomu, zda by někdo v Turecku měl o mě vůbec zájem.

Rezek: Horváth bude chtít hrát s kluky, kteří nechají na hřišti duši. A je mu jedno, jestli jim je osmnáct nebo pětatřicet