Rashford se vyrovná Mbappemu a vyhraje Zlatý míč, říká Darmian

Rashford se vyrovná Mbappemu a vyhraje Zlatý míč, říká Darmian

Bývalý obránce Manchesteru United Matteo Darmian vidí v Rashfordovi nástupce Ronalda a Messiho v obhajobách Zlatého míče.

Teprve dvaadvacetiletý útočník je jedním z nejlepších hráčů, kteří prošli akademií Manchesteru United. Do A-týmu naplno pronikl v roce 2016.

Italský obránce Darmian hrál za United v letech 2015 až 2019 a vzpomíná, jak na něj Rashford zapůsobil hned na prvním tréninku. „Stále si pamatuji na první setkání s Marcusem Rashfordem, jako by to bylo včera. Hned jsem si říkal, že to je neuvěřitelný hráč,“ řekl Ital pro The Guardian.

„Udělal několik skvělých věcí už v tak mladém věku a způsob, kterým se lepšil v každém detailu na mě opravdu zapůsobil. Pokud bude takhle pokračovat, může vyhrát Zlatý míč. O tom jsem přesvědčen,“ prohlásil Darmian.

„Ze všech hráčů z United na mě Marcus udělal největší dojem. Brzy může dosáhnout na úroveň Kyliana Mbappeho a soutěžit s ním o Zlatý míč,“ dodal třicetiletý obránce.

Darmian odešel z Old Trafford minulé léto a momentálně hraje Serii A za Parmu. „Solskjaerovi věřím, dal bych mu dlouhodobou smlouvu. Detailně se připravuje a United s ním zahájili dobrý projekt. Kdy budou pokračovat, Solskjaer bude mít v klubu úspěch,“ zakončil bývalý hráč „Rudých ďáblů“.