Real pokukuje po jednom z největších talentů z Ligue 1 a nejmladším debutantovi v historii Rennes

Real pokukuje po jednom z největších talentů z Ligue 1 a nejmladším debutantovi v historii Rennes

Sedmnáctiletý teenager Eduardo Camavinga sice pochází z Angoly, ovšem díky francouzskému pasu již reprezentuje zemi galského kohouta v kategorii do jednadvaceti let a právě teď po něm pokukují věhlasné značky jako Juventus Turín, Paris Saint-Germain či Manchester United.

Jak však zaznělo na stránkách španělského listu AS, největším favoritem na získání klenotu Stade Rennes je Real Madrid, jehož zástupci už jsou v kontaktu s agentem perspektivního mladíka, jenž by mohl převlékat trikot již v následujícím letním přestupovém období.

Nejmladší fotbalista v historii Rennes, jenž debutoval v áčku ve věku šestnáct let a čtyři měsíce a od té doby si připsal v Ligue 1 hned dvaatřicet startů, zajímá především hlavního kouče Los Blancos Zinedina Zidana.

"Camavinga je považován za jeden z největších talentů ve Francii a ve středu pole již stačil upoutat i Zinedina Zidana," pronesl webem sport.sk citovaný manažer Rennes Julien Stephan.

Sám bývalý spoluhráč brankáře Tomáše Koubka se nechal sebevědomě slyšet, že už je na velký kariérní krok připraven. I když FIFA nepovoluje transfery neplnoletých hráčů mimo Evropu, vzhledem k tomu, že žije ve Francii od svých šesti let, by mohl dostat výjimku.

Ve hře je navíc určitě také scénář, že by si ho Real koupil a půl roku nebo rok by ho ještě nechal zapůjčeného na současné adrese. Být v sedmnácti letech členem základní sestavy třináctinásobného šampiona Ligy mistrů, to se přeci jen až tak často nestává...