Pelta už má absťák a předpokládá, že ligu nebudou chtít dohrát maximálně dva až tři kluby

Pelta už má absťák a předpokládá, že ligu nebudou chtít dohrát maximálně dva až tři kluby

Hlasování profesionálních klubů kvůli opětovnému rozjezdu Fortuna:ligy proběhne již příští týden. Ač by se šéfovi třetího Jablonce Miroslavu Peltovi mohlo hodit to, aby se soutěž nedohrála a jeho severočeský celek putoval z bronzové pozice do předkola Evropské ligy, šéf Doležala, Chramosty, Jugase a spol. chce jednoznačně pozastavený fotbalový kolotoč dokončit.

"Stavím se k tomu kladně. Hrát fotbal je přece naše práce. Byli bychom sami proti sobě. Nevím, proč bych měl být proti. Ano, tabulka by mi vyhovovala, z tohoto pohledu bychom smutní nebyli. Ale opakuju, já to mám jasné, chci hrát," ubezpečil v interview pro iSport.cz bývalý předseda FAČR.

To, že by si celky odhlasovy konec, podle jeho názoru nehrozí. A to i přesto, že to má být podle zákulisních odhadů velice těsné. "Ne, ne. Víte, jak to chodí. Kluby přijedou do Prahy, uvidí, že jsou v menšině. Nakonec proti budou dva až tři. Já jsem byl předtím pesimista, myslel jsem, že opatření budou trvat déle a nestihneme to. Situace tehdy byla horší, teď to vypadá příznivě. S jednotlivými šéfy se bavíme, voláme si. Každý je zvědavý, co si myslí ten druhý," vysvětlil svůj optimismus Pelta, jehož slova vyšla na stránkách Sportu.

Pakliže by však přeci jen došlo k tomu, že by si kluby odhlasovaly konec, UEFA hrozí vyřazením z evropských pohárů. Podle bývalého generálního ředitele Sparty z let 1999 - 2005 je však třeba pracovat s realitou. "Teď se pojďme bavit o fotbale, o tom, že dohrajeme ligu. Finance jsou taky důležité. Ale já mám hlavně absťák na fotbal," uzavřel pětapadesátiletý funkcionář z Varnsdorfu, jehož názor vyšel na iSport.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.