Prezident Bayernu je ohledně pokračování spolupráce s triem Neuer, Alcantara a Alaba optimistou...

Prezident Bayernu je ohledně pokračování spolupráce s triem Neuer, Alcantara a Alaba optimistou...

Prezident Bayernu Herbert Hainer, jenž v bavorské Allianz Areně navazuje na práci Uliho Hoenesse, avizuje další vydatné prodlužování kontraktů.

Zatímco hlavní trenér Hansi Flick i útočník Thomas Müller se na současné adrese zavázali do roku 2023, Alphonso Davies dokonce do roku 2023.

Nyní by měla přijít na řadu i trojice, které končí smlouva příští rok, a sice David Alaba, Thiago Alcantara a Manuel Neuer, který je kapitánem aktuálního bundesligového lídra.

"Jsem přesvědčen o tom, že všichni tři s námi prodlouží kontrakty již brzy. Hráče ale nedostáváme pod žádný tlak," pronesl první muž Bayernu.

Tímto krokem zároveň funkcionář vyloučil, že by měla být dlouholetá jednička nebo rakouský bek prodáni jinam. "Proč by měli odejít? Jsou součástí jednoho z nejlepších klubů, který má možná nejlepší vedení na světě," ocenil vlastní řady Hainer.

Ten se vyjádřil i k mediálně vděčným spekulacím o nákupu Leroye Saného z Manchesteru City. "Řeknu jen tolik, že neuděláme nic, co by bylo nezodpovědné z ekonomického hlediska. Vím, že se od Bayernu očekává, že každý rok přivede hvězdu světového formátu, My ale chceme rozvíjet i našei akademii. Vždycky máem cíl sestavit takový tým, který má šanci vyhrát Ligu mistrů," uzavřel bavorský představitel.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.