Karius se s Besiktasem rozchází ve zlém: Je škoda, že to končí takto, ale zkusil jsem vše

Karius se s Besiktasem rozchází ve zlém: Je škoda, že to končí takto, ale zkusil jsem vše

Šestadvacetiletý německý brankář Loris Karius vypověděl předčasně dvouletý kontrakt Besiktasi Istanbul. Důvodem jsou neuhrazené výplaty.

Kmenový gólman Liverpoolu, který už s ním ovšem nepočítá a nejpravděpodobněji se v tuto chvíli jeví jeho návrat do bundesligy, opakovaně "turecký Bílý balet" nahlásil FIFA.

Poprvé se tak stalo kvůli čtyřem neuhrazeným měsícům v minulé sezoně, nyní stížnost opakoval kvůli tomu, že neviděl peníze od březnového přerušení soutěže.

"Je škoda, že to končí takto, ale zkusil jsem všechno, abych dotyčnou situaci vyřešil. Měsíce jsem byl trpělivý a pořád se vedení připomínal," uvedl někdejší strážce svatyně Mainzu.

Sám přitom vstřícné kroky dělal. "To stejné se stalo už v loňském roce. Tentokrát se ale problém ani nesnažili vyřešit a dokonce odmítli můj návrh, že přistoupím i na snížení gáže," posteskl si bývalý reprezentant Německa.

Besiktas poslal Liverpoolu za dvouleté hostování s opcí 2,25 milionu liber, což je více než 70 milionů korun. Pakliže by ho turecký obor letos v létě kupoval, do města Beatles by musel poslat ještě 7,25 milionu liber (necelých 229 milionů korun). Takový scénář už se ovšem nepřihodí. Protože má s Reds smlouvu do roku 2022, u řeky Mersey se ho nyní pokusí udat či prodat jinam...