Získat běloruský titul by pro mě byla pohádka, říká bývalý hráč Slavie, Zlína či Bohemians Trubila

Získat běloruský  titul by pro mě byla pohádka, říká bývalý hráč Slavie, Zlína či Bohemians Trubila

Pětatřicetiletý běloruský univerzál Vilaji Trubila už je sice řadu let opět součástí nezastavené Premier League ve své rodné zemi, nicméně velkou stopu zanechal i na české půdě, kde prošel Baníkem Most, Slavií, Zlínem i Bohemians Praha 1905.

V Bělorusku oblékal trikoty Dinama Minsk, Gomelu, FC Minsk či Shakhtyoru, ovšem už třetím rokem je součástí kádru Slutsku, který se v současnosti vyhřívá na čele tabulky a disponuje nejlepší ofenzivnou v zemi.

"Země po celém světě se staví k pandemii různě. Myslím, že až čas ukáže, kdo měl pravdu a kdo ne. V Evropě je snaha zase začít hrát fotbal, ale vir bude existovat pořád. V Bělorusku jsme si vybrali tuto cestu. Řekli nám, že máme hrát, tak hrajeme. Pochopitelně se snažíme být opatrní. Pokud by ale některý z hráčů onemocněl, liga by se zastavila. Děláme maximum, abychom se nenakazili. Mimo stadion jsme většinou doma, ven chodíme jen na nákupy. Každopádně pro běloruský fotbal je tento stav skvělý, sleduje nás celý svět. Zahraniční sportovní televizní stanice vysílají zápasy," uvedl v rozhovoru pro server gol.cz ostřílený fotbalista.

Nečekaně velká popularita mu nepřekáží. "Užívám si to. Píše mi teď spousta lidí, v Austrálii dokonce založili fanklub Slutsku. Má už skoro šest tisíc členů. Kromě Australanů je mezi nimi hodně Angličanů a také Američanů. Jsme u nich populární. Po karanténě prý do Slutsku určitě přijedou," doplnil na portálu gol.cz Trubila.

Jeho chlebodárce ze stadionu Haradski překvapivě vládne celé soutěži. "Upřímně, tohle nikdo nečekal. Před sezonou se psalo, že budeme hrát maximálně ve středu tabulky. A vidíte, jsme první, vstřelili jsme nejvíc gólů. Jsem šťastný: Hrajeme jediní v Evropě, vedeme ligu. Je mi pětatřicet, konec kariéry se nezadržitelně blíží. Získat titul by pro mě byla pohádka," zasnil se na stránkách gol.cz Trubila.

Ten se každý rok vrací do Prahy a stále je v kontaktu s exslávisty Jaroslavem Černým či Milanem Škodou. "Slavii sleduju od chvíle, co jsem z ní odešel. Jsem rád, že jsem byl její součástí. Fandím jí, těší mě, že vede ligu. V Lize mistrů hráli kluci fakt nádherně, jsem na toto mužstvo hrdý," uzavřel defenzivně laděný borec, jehož stanovisko vyšlo v magazínu Gól.