Čím se zabývá Holek? Trénuje žáky Zbrojovky a jako hráče ho najdeme v 1.A třídě na vesnici u Brna

Čím se zabývá Holek? Trénuje žáky Zbrojovky a jako hráče ho najdeme v 1.A třídě na vesnici u Brna

Mario Holek byl u poslední úspěšné sparťanské éry. V roce 2014 dosáhl s letenským kolosem na ligový titul, triumf v domácím poháru a podařilo se mu ovládnout také Český Superpohár. Je také jedním z hráčů, kteří byli v sezoně 2015/2016 u klubového postupu do čtvrtfinále Evropské ligy.


Do metropole svého času přicházel jakožto záložník, v mužstvu však prorazil a fanoušky si získal až jako střední obránce. "Přišel jsem jako záložník, měli jsme náskok devíti bodů a přišli jsme o něj. To byla sportovní tragédie, moje výkony nebyly optimální a dostával jsem to pořádně sežrat. V přípravě před Chelsea v roce 2013 se ale zranil Jirka Jarošík a trenér Lavička mě poslal na stopera. Ten posun pro mě byl příjemný, měl jsem hru před sebou, sedělo mi to. Dařilo se mi tam, fanoušci to vnímali a naše výkony postupně šly nahoru. Fanoušci pak otočili i pohled na mě a za to jsem byl rád," zavzpomínal na pár let starou minulost internacionál.

Spartu mu utkvěla, leč za úplného srdcaře se nepovažuje. "Sleduju Spartu, doufám, že se začne dařit, mám ten klub rád. Ale abych řekl pravdu, tak když jsem v Brně začínal, o Spartě jsem nijak nesnil, když jsme proti Spartě hráli, byla to nenávist, chtěli jsme je pokousat. Tenkrát by mě nenapadlo, že jednou budu na druhé straně. Ale jsem za to rád, budu na to vždycky vzpomínat," uvedl stále teprve třiatřicetiletý "Super Mario"

A čím se zabývá po ukončení profesionální kariéry? "Věnuju se dětem a rodině, na které jsem dřív neměl tolik čas. Manželka začala podnikat a já ji podporuju, trochu jsme si to otočili. Víc se starám o děti a užívám si volné víkendy, vůbec mi nechybí, že nemusím jezdit přes republiku na zápasy. Ale fotbal mi scházel, takže teď trénuju s klukama z 1.A třídy u nás na vesnici u Brna. Nebýt koronaviru, už bych měl snad i něco odehráno. Trénuju taky malé kluky ve Zbrojovce, mám tam syna. Trénovat děti mě baví, i když je to občas o nervy. Určitě v tom chci pokračovat," uzavřel na webu sparta.cz exreprezentant, jenž prošel na klubové úrovni také Dněpropetrovskem či Duklou.