Boatengovi se vrátil úsměv na rty. Co zapříčinilo to, že už nechce prchnout z Bayernu?

Boatengovi se vrátil úsměv na rty. Co zapříčinilo to, že už nechce prchnout z Bayernu?

V posledním kalendářním roce byl jednatřicetiletý stoper Jérome Boateng spojován s odchodem z Bayernu Mnichov, jehož součástí je již necelých devět let.

Jeho vztahy s bavorským vedením z Allianz Areny byly podle německých médií napjaté a to samé se týkalo také bývalého hlavního trenéra.

Poté, co se kormidla ujal nový kouč Hansi Flick, se však vzduch vyčistil a někdejší zadák Manchesteru City, Hamburku či Herthy Berlín už žádné zaječí úmysly nemá...

"Mám platnou smlouvu do 30. června 2021. Pod vedením Hansi Flicka si dokážu představit, že ji dodržím," nechal se slyšet mistr světa z roku 2014, jehož osobní konto zdobí sedm bundesligových titulů.

"Panu Flickovi vděčím za mnoho věcí. Bez něj bych už zřejmě změnil dres a přestoupil," zůstal upřímný vítěz FA Cupu z ročníku 2010/2011, kdy ještě působil na Etihad Stadium.

Ostřílený střední obránce zná pětapadesátiletého Flicka, jenž převzal bavorské áčko loni v listopadu, již mnoho let. Když se Němci radovali ze zmíněného zlata, nynější šéf Bayernu totiž asistoval Joachimu Löwovi.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.