Dúbravka se může stát nejlepším brankářem v historii Newcastlu, zavěštil si Zíka

Dúbravka se může stát nejlepším brankářem v historii Newcastlu, zavěštil si Zíka

Za to, že je jednatřicetiletý Martin Dúbravka od ledna 2018 součástí Premier League, je spoluzodpovědný i hráčský agent Pavel Zíka, jehož agentura se o jeho přesun ze Sparty do Newcastlu United zasloužila.

"Komunikujeme s ním pravidelně, ať už já, nebo moji synové David a Filip. Stejně jako další hráči, i on se těší, že by se mohla v červnu restartovat Premier League. Během přestávky si doléčil zraněné koleno a nyní je, i přes krizi, v dobré náladě," informoval na webu sport.sk ostřílený manažer.

Jeho Straky ze St. James Parku v těchto dnech mění majitele, jímž by se měl stát korunní princ saudskoarabské královské rodiny. "Celý fotbalový svět to sleduje. Uvidíme, jak to dopadne. Pokud se vše zrealizuje, z Newcastlu se stane jeden z nejbohatších klubů na světě. V co nejkratším horizontu bude chtít zaútočit na špičku tabulky. Martinovi bych tento scénář přál, protože je to gólman par-excellence," nechal se slyšet Zíka, jehož vyjádření publikoval portál sport.sk.

Mohla by změna vlastníka ovlivnit jeho nejbližší budoucnost v kádru United? "Martin má velkou kvalitu. Je to absolutní brankářská špička. Když bude mít okolo sebe na hřišti silnější spoluhráče, úroveň jeho výkonnosti ještě poroste. On je předurčen k tomu působit ve špičkovém mužstvu. Uvidíme, jak dlouho bude po dohodě trvat transformace. Z minulosti si můžeme vzpomenout na příklady Chelsea, Manchesteru City nebo Paris Saint-Germain. Newcastle je klub s obrovskou tradicí, v jeho dresu působili skvělí hráči typu Alana Shearera. Martin už má sice po třicítce, ale stále je to perspektivní brankář. Má elegantní styl chytání, který ho může udržet na vrcholu ještě hodně let. A během nich se může stát nejlepším brankářem v historii United. Pokud má být někdo ze současného kádru symbolem a tváří nového, bohatého Newcastlu, může to být právě on. A nebo po něm sáhne některý z TOP týmů v Anglii nebo jiné zemi," uzavřel na konto exlibereckého strážce svatyně Zíka, jehož pochvalná slova nabídl web sport.sk.

To, že nejde o přehánění, může doklákat i statistika z přerušené sezony, podle níž jde o brankáře z nejvyšším počtem úspěšných zákroků (117) ze všech gólmanů v soutěži.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.