Je trochu smutné, že jsem svůj první titul v kariéře získal takovým způsobem, posteskl si Herrera

Je trochu smutné, že jsem svůj první titul v kariéře získal takovým způsobem, posteskl si Herrera

Dlouholetý španělský reprezentant Ander Herrera, který patří Paris Saint-Germain, neměl problém přiznat, že ze svého premiérového titulu v profesionální kariéře neměl vůbec žádnou radost.

Jeho nový klub, který se radoval podeváté v historii, čímž vyrovnal historikou bilanci Olympique Marseille, byl řídícím orgánem Ligue 1 kvůli koronavirové krizi prohlášen šampionem předčasně a to již po sedmadvaceti odehraných duelech.

"Abych byl upřímný, žádné oslavy se nekonaly," uvedl třicetiletý svěřenec německého kouče Thomase Tuchela, jenž dorazil do Parku princů loni v létě po vypršení kontraktu v Manchesteru United.

"Miluju fotbal, ale nejraději bych získával trofeje na hřišti a radoval se z nich s mými spoluhráči. Je trochu smutné, že jsem první titul v kariéře získal právě takovým způsobem, ale nic s tím neudělám," doplnil bývalý hráč Bilbaa či Realu Zaragoza, jenž o sobě dal poprvé vědět v sezoně 2008/2009 ještě v Segunda División.

"Když už se ale vedení rozhodlo udělit titul, pak je bez jakýchkoliv debat ve správných rukou. Zasloužili jsme si ho," vzkázal Herrera, jenž si ve své první sezoně pod Eiffelovkou připsal 547 odehraných minut a jednu trefu.

To, že neplácal do větru, dokládá i tabulka. PSG jí vévodilo s náskokem dvanácti bodů a to mělo ještě jedno utkání k dobru.