Hložek upoutal i Simeoneho, Atlético by údajně mohlo vytasit až 20 milionů eur

Hložek upoutal i Simeoneho, Atlético by údajně mohlo vytasit až 20 milionů eur

Slovutné Atlético Madrid pokračuje v pátrání po nových talentech, kteří by mohl vyšperkovat současný tým z Wanda Metropolitano, jemuž již více než osm let velí uznávaný argentinský odborník Diego Simeone. 

Nejdůležitějším a téměř prioritním jménem, které v madridských kancelářích zaznělo, je devatenáctiletý argentinský útočník Thiago Almada, který o sobě dává vědět ve Vélezu Sarsfield.

Ovšem na seznamu není sám - zmíněný padesátiletý trenér, jenž před příchodem do španělské metropole koučoval i Catanii, Estudiantes či River Plae, měl podle informací fichajes.net upřít svůj zrak i k sedmnáctiletému teenagerovi Adamu Hložkovi, který patří k výrazným postavám nejen své generace, ale i celé Fortuna:ligy.

I přesto, že mu ještě nebylo osmnáct let, odehrál za Spartu padesát soutěžních duelů a základní sestavu bez něj už si letenští fanoušci nedokáží představit.

Zahraničním pozorovatelům včetně skautů zmíněného desetinásobného vítěze LaLigy se líbí jeho fyzická vyzrálost, individuální kvalita i všestrannost - kromě útoku může nastupovat i jako útočící záložník, případně levé i pravé křídlo.

Atlético, které má do ofenzivy v tuto chvíli k dispozici Joaa Félixe, Ángela Correu, Diega Costu či Álvara Moratu, mělo sledovat vývoj klienta Pavla Pasky již před přerušením soutěží a pražské značce Daniela Křetínského by údajně bylo ochotné nabídnout až 20 milionů eur.

Zájemců o mladíka, jenž v této sezoně přetavil 23 ligových startů ve tři branky a sedm asistencí, je však několik - z nizozemské Eredivisie by ho bral PSV Eindhoven a z německé bundesligy například Red Bull Lipsko.

Sportovní ředitel letenského "S" Tomáš Rosický však tento týden informoval, že letní odchod sparťanského pokladu neočekává a je na něj podle jeho slov příliš brzy.