Slavia ztrácí talent, který se přehraboval zahraničními nabídkami a nakonec si vybral Wolfsburg

Slavia ztrácí talent, který se přehraboval zahraničními nabídkami a nakonec si vybral Wolfsburg

Slávistická mládež ztratila velký talent, kterým je ofenzivně laděný Lukáš Ambros, jenž co nevidět vymění vršovické prostředí za struktury bundesligového Wolfsburgu, jímž v posledních letech prošli například Václav Pilař či Petr Jiráček.

Potvrdil už to i mladíkův agent Martin Krob, jehož budou sešívaní fandové dobře znát, neboť v minulosti v Edenu zastával roli generálního ředitele. Teď svůj exklub připravil o perspektivní klenot...

O bývalou naději Slovácka, jež se prala v trikotu Slavie poslední tři roky a zatím naposledy ji bylo možno zastihnout ve výběru do sedmnácti let, byl v zahraničí velký zájem a to nejen v Německu, ale také v Itálii a Anglii a podle manažera šlo o velmi zajímavé značky.

Nakonec padla volba na zmíněné Vlky, jejichž áčko je doma ve Volkswagen Areně pro 30 tisíc diváků. "Můžu potvrdit, že přestupuje do Wolfsburgu, pro který rozhodlo víc aspektů. Wolfsburg dává odchovancům velké uplatnění a tento trend by měl ještě sílit, k tomu je v dojezdové vzdálenosti čtyři hodiny od Prahy," citoval Deník Sport slova Kroba.

Jeho patnáctiletý klient odmítl se Slavií uzavřít profi smlouvu a k našim západním sousedům se tak stěhuje pouze za symbolické "výchovné". "S šéfem akademie Jiřím Plíškem jsem absolvoval několik debat, jednali jsme otevřeně, nehráli jsme žádnou hru. Slavia věděla, že naším cílem je Lukášův odchod do ciziny a na její přístup si nemůžeme v nejmenším stěžovat," doplnil na stránkách iSport.cz fotbalistův otec Petr Ambros.

V létě čeká jeho potomka v novém působišti podpis tříletého kontraktu.